Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mám visty a nejdou mi některé funkce v programu virtual dub

Ahoj Mám visty a nejdou mi některé funkce v programu virtual dub ,ale virtual dub mod mi funguje normálně ale bohužel oba mají trochu odlišné funkce ,s kamarádem jsme přeformátovávali dvd-video natočené z tv na avi přes asi 3 programy vše ok a pak přišla poslední fáze virtual dub a nastala chyba - dám soubor - nahrát nastavení zpracování a chci vybrat d2v_vfapi (avi,které se nám vytvořilo a napíše mi to variable not found pak zkusím jen soubor-otevřít video soubor zvolím ten samý a couldn't locate decompresion for format vifp(unknow) ,virtual dub requires a video for windows(vfw)compactibile codecto decompress video.Directshow codecs,such as those used by windows media player,are not suitable.
nestalo se vám něco podobného,nebo nevíte jak to vyřešit stáhla jsem si dokonce kodeky :vista codecs a klm codec a pořád to nefunguje ,už jsem bezradná,takto nemůžu dokončit převod předem díky za odpověďi
nebo neznáte program jako je virtual dub ?

Napřed uveď přesně, odkud kam chceš video z kamery převést,
to včetně vstupního a výstupního formátu, i když je to naznačeno.
VD a VDMod zatím opomiň. Nějak bylo převedeno něco z TV na AVI
přes nějaké 3 programy. Well, uveď fakt úplně přesně, co bylo uděláno.
Stáhnuté filtry nejsou kodeky a o to tu často jde.
Tvůj pokus o převod musel být udělán v programech, které mají název.
Když to vysvětlíš, patrně se dočkáš odpovědi.

takže podrobně natočila jsem film na dvd-rw záznam jsem si zkopírovala do pc ,jelikož to bylo ve formátu vro tak jsem ho musela programem TMPGEnc dvd auditor 1.6 předělat na vob .Když jsem to předělala na voby tak jsem ten film chtěla převést do avi a tak mi kámoš doporučil programy 1)Dgmpgdec 146 , 2)referenční kodek VFAPI , 3)GoldWave a 4) měl být právě ten virtual dub ,ale bohužel se nezdařilo.Kdyžtak popíšu přesněji
A další možnost by byl program ve které bych vybrala jen vob soubor a převedla na avi -našla jsem dvdx ale nevyznám se v něm a možná by byl třeba návod díky za odpovědi

tu hlasku ti pise preto, lebo nemas nahodene kodeky, ale len filtry k prehravaniu. Musis nahodit kodeky - tj. napr. divx, xvid, a nie nejake kodek packy, ako KLM a podobne. Tie niekedy kodeky neobsahuju, len filtre. VDub potrebuje pre svoju pracu prave tie kodeky. Dalej, ten VFAPI sa ani mne nepodarilo poriadne rozbehat nikdy, ale z navodu viem, ze musis mat v systeme registrovanu nejaku jeho kniznicu ci co...alebo si to uz asi blbo pametam :-)

Kamos by sa mal naucit najskor co-to o formatoch, pretoze vyrabat AVI video v Goldwave je fakt pokus za vsetky drobne :-)

A ked uz chces prevadzat VOB na AVI, tak to rob cez VirtualDubMod, pretoze ten podporuje aj VOB subory.