Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NAS dotaz+doporučení

Pro backup a data vůbec uvažuji nad variantou NASu. Základní dotaz je, jestli ta bedýnka je samostatná na provozu „hlavního“ pc=jestli je možné např. z nbooku přes wifi tahat data (soubory/audio/pvideo) i při vypnutém počítači? Poradí někdo nějakou zajímavou variantu na doma, podle vlastních zkušeností?
Díky předem za každou radu
Petr

naska je kdesi zašitá bokem, kam dosáhne síťový kabel.
wifi notebuk se s ní baví tak, že se dostane na síť přes wifirouter -> skrz tu síť si ty přimapuješ síťový disk z nasky.
logických disků (adresářů) tam může být i víc: \pracovni, \soukrome, \xxx ... přístup se může lišit jménem a heslem.