Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade grafickej karty - ma zmysel?

Zdravim vsetych :-)

Pred par rokmi mi tu bola poradena krasna PC zostava, ktora funguje spolahlivo dodnes.

Jedna sa o:
Intel Xeon E3-1231 v3 3.40Ghz
MSI Gaming R9 290 4GB
Kingston 32GB KIT DDR3 1600MHz
MSI H97 Gaming 3
Seasonic S12G-650W

Kedze mame situaciu ako mame, doslo aj na hranie hier.
Pc spolahlivo zvladlo moju srdcovku Witchera, avsak pri RDR 2 je to okolo 25-30fps na slusnych detailoch, z ktorych nie som ochotny ubrat. :-D
Vzhladom na to ze nie som vasnivy hrac (momentalne RDR2, coskoro Cyberpunk, vsetko len 1080p) pozeram po rozumnom upgrade, t.j grafickej karty nez po upgrade CPU, dosky, RAM a grafiky.

Ma to zmysel pri danom procesore ist napriklad do GTX 1660 Super? Pripadne lacnejsej RX5500 XT 8GB/GTX 1650 Super? A vobec, maju tieto karty zmysel vzhladom na kartu ktoru mam teraz?

Dakujem vopred za pomoc a prajem este pekny vecer.

Majo

Moc se nevyznam v grafikach AMD, takze nevim, jak moc si pomuzes a na mobilnim tarifu ti to hledat nebudu, si to nakonec muzes najit sam, testy na netu jsou.

Vim ale, ze tvuj procesor tu grafiku GTX 1660 Super da v pohode.

Pravda je ale ta, ze uz je dneska par her, ktere potrebuji i vykonejsi procesor, takze pomalu premyslej o celkovem upgradu.