Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UPC 1GB/s signal

Caute hoši. Dnes mi zriadlili do rodinneho domu UPC 1GB/s internet a mam taky problem, ze dole cez wifi chytam signal cca 600mb/s, cez ethernet chytam ako ma byt tych 1GB/s. Mam poschodovy rodinny dom a hore na poschodi mam uz len 60mb/s vsade aj ked zapojim Wifi booster vsak ale to nemoze byt. UPC ma novy WIFI modem silny. Aj netflic hore ledva mi ide aj internet tv KUKI. Co moze byt problem? Dakujem

Je to wifi, tam není zaručené nikdy nic. Záleží kde bude umístěný, kolik bude zdí a jiných překážek mezi ním a koncovými zařízeními a taky na vzdálenosti. Při vhodném umístění by se dalo odhadnout, že rychlost WiFi bude podobná jako v přízemí.

Takze wifi od upc prepojim ethernet kablom s acesspointom ktory bude na poschodi, potom na ten acesspoint napojim cez wifi moje zariadenia, a ked acess point prepojim znova s ethernet kablom k pc tak by malo dosiahnut tiez 1GB/s ako dole ked som pripojeny s ethernet kablom?

Tak chcel som mat rychly internet vsade a ja si mam po dome tahat kable?

Chtel jsem zavodni okruh a mam po poli delat asfaltku? Vsak to je nezmysel ...

Ja mam kabely vsude, i kdyz mam v te same mistnosti wifinu (hlavne pro hosty a neplanovane potreby), tak k mistu, kde obvykle sedavam s notebookem, vede kabel pro ten notebook. A dobre vim proc a vysledek je zrejmy.

Jinak sila wifiny ti klesa s druhou mocninou vzdalenosti od ni - oproti jednomu metru mas na 2 metrech uz jen 1/4, na 3 metrech 1/9, na 4m pak 1/16 - ne neni nejake blbe narizeni, to je proste fyzika. Navic kazda prekazka (napriklad zed, dvere, okno ... ) ten signal opet vyrazne zeslabi a zkresli, vodive prekazky jsou jeste mnohem horsi (a spousta dveri ma kovova futra - jo to se taky pocita. Stejne jako kastle od PC, televize a jine elektroorgie.). A samozrejme kazde dalsi wifi zarizeni v okoli ti to rusi, pokud je to napojeny na stejnou wifinu (ci spise frekvenci), tak samozrejme vic (i kdyz zrovna nic nestahuje, abyste se navic delili o linku.) Nejaky utlum a zkresleni wifikarta v notebooku skousne, s tim se samozrejme pocita, ale jak to preleze nejakou hranici, jde to dost snadno dolu, az do haje.

Takze se rozhodni - bud rychly internet, nebo wifi.

Tak som to chalani nakoniec urobil. Kupil som si 15m ethernet kabel a Wifi od UPC som prepojil s ethernet kablom k druhej wifi co mam hore. Rychlost pri odmerani je 1000Mbit/s ale je tam problem ze chvilku to ide a potom vypadne signal akokeby a a nachvilu nejde net a potom znova naskoci. V com to moze byt? Diky zatial

Jestli mas dve wifi a obe bezi na stejnem kanalu, tak se navzajem rusi. Ono i kdyz bezi na vedlejsim kanalu, tak se rusi, jen ne tolik. takze je dobre jim dat kanaly dal od sebe. A jestli mas souseda, co ma wifi taky, tak tim spis. (nech si vypsat, jake wifiny tvuj NB zrovna vidi a koukni se jake kanaly tim jsou obsazene a zkus se trefit nekam, kde nic neni. Ja na to pouzivam iwlist, ale jestli mas treba windows, tak tam muze byt uplne jiny program)

"wifi": typ nepíšeš, je tajný. náčrtek kde ten krám máš umístěný a kde to chytáš taky. tak co chceš řešit?
viz jafi:

...5GHz wifi. Ta je ale hodne náchylná na překážky, takže stačí 2 zdi a budes tam, kde jsi byl předtím.

ten notebuk, kterým chytáš ac wifi v horním patře, je nová instalace od prodejce?