Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová grafická karta RTX

Ahojte. Plánujem kúpu novej grafickej karty a potreboval by som odborný názor. Ide o to či by ste odporúčali dlhú 3fan alebo 2fan, vo výkone nie je rozdiel však? Myslím že je rozdiel iba v dosahovaných teplotách však? Je to až taký veľký rozdiel oproti 2fan? Skrinku mám dosť veľkú aj na 3fan. Neviete koľko je roziel vo váhe? Trochu sa bojim či sa neposkodí základná doska ak tam bude taká ťažká karta. existuje aj nejaká podpera? Ďakujem pekne...obrázok v prílohe

- počet ventilátorů nemá vliv na výkon

- s dvěma ventilátory může mít grafika nižší teplotu než se třema (záleží na konstrukci a konkrétním čipu)

- rozdíl ve váze si snad dokážeš spočítat (odečíst dvě čísla)

- základní deska se nepoškodí, žádnou podpěru nesháněj

Ideálne je počkať na nejaké recenzie. Lebo jedno chladenie môže mať rovnaký názov napr pri MSI Ventus a môže byt od karty ku karte inak funkčné. A čo sa týka počtu vetrákov, podľa mňa je dôležitejšia skôr veľkosť pasívu, toho čo je pod vetrákmi. Takže skôr ako na dĺžke závisí na šírke(čiže koľko slotov smerom dolu zaberá). Čím je karta širšia, tým bude asi aj pasív väčší a budú tam aj vetráky trochu "tučnejšie" a tým pádom budú mať väčšie lopatky, takže pri nižších otáčkach(čiže nižšej hlučnosti) dokážu lepšie ten pasív ofukovať.