Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WinXP Průzkumník - stále zobrazení "Složky" místo "Práce se složkou"

Jde nějak nastavit, aby to, co je v Průskumníku po kliknutí na ikonku Složky, tam bylo permanentně?

V Možnosti složky jde pouze nastavit skrytí toho nepoužitelného menu "Práce se složkou".

Nechápu, proč si to Průzkumník v XP není schopen odjakživa pamatovat.

2) Dají se takovéhle věci napráskat Microsoftu s nějakou nadějí, že budou realizované?

U mě si to pamatuje - zapamatovává si to tak, že nastav jediný okno průzkumníka (velikost, stav. řádek, složky..)pak nástroje/možnosti složky/zobrazení - použít pro všechny - dej ok a okno zavři. potom bude nabíhat jak jsi nastavil (krom ikony tento počítač na ploše).

kmocha:
Jo tento postup praktikuji, ale jediné co si nepamatuje, je právě tot nastavení - ten strom Složek vlevo místo toho menu. V kattě "Obecné" tam jde nastavit jen ta nabídka, nebo aby tam nebylo ze začátku nic.

Vladimir:
Momentálně se bavím o jakékoliv verzi XP, nepodařilo se mi toto rozběhat, co XP existují. Jinak už mám jinou Lite - českou - instalačka cca 270MB.

Můžeš, jak píše Vladimír odstranit "neukládání nastavení" reg soubor zde:

Windows Registry Editor Version 5.00
Created with RegToy

;HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
;Delete Value : NoSaveSettings

Popřípadě mrknout do regeditu, jestli to tam není.

Díky.
---
Když přepnu na "Používat klasické složky systému Windows", tak se nalevo nezobrazí nic. Když Složky zobrazím a zopakuju úložný proces, tak po opětovném spuštění, se nezobrazí "nic" jak jsem nastavil.

S tím explorer.scf to funguje, ale lze ho použít i pro jiné složky, než C: ? Vždy tuto složku otevře.

S klávesouvou skratkou se to taky otevře, jak chci, ale je to tas jen "Tento počítač". Mám na ploše zástupce X různých podsložek, a pří jejich otevření to ne a ne rozjet.

Pořád se mi nechce věřit, že mě to ve Win nikdy nešlo a vám to jde takhle z fleku. :.(

---
Ne ne.:-D

Byl jsem jen líný vytvářet obrázek. Ten je odsud.

Díky moc. :))

Nastavil jsem to u "Složka", ale u "Složka souborů" tam explore není, jen nějaké find - dá se to "explore" nějak doplnit? Do toho nastavení příkazu exprore ve "Složka" se nemohu dostat, a tak nemohu zjistit ten přesný příkaz, jak to naprogramovat.

Možná to souvisí s tímto:

V prohlížeči Opera to v listu "Přenosy" u stažených souborů pří "PRTL - Otevřít složku" stále otevírá bez Složek.
Když dám v těch Přenosech u souboru "PRTL - Pokročilé volby" ... tak tam je stále výchozí Otevřít. :-(