Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový notebook

Zdravím, chci koupit synovi k Vánocům nový noťas. Sem tam si zahraje nějakou náročnou hru apod. A aby měl i numerickou klávesnici. Doporučíte mi prosím nějaký? Se v tomto moc nepohybuji a ani nevyznám. Cenově do 20.000Kč.
Děkuji.

jedna technická: aktuálně jsou kvůli lockdownům škol i homeofficům notebukové regály silně vyprodané.

druhá technická: 15" notebuky s výkonnou grafikou se špatně chladí (výprodej gtx1060, nové 2060). trochu lepší to bude u 17" velikosti, což je ještě větší a méně přenosná kráva.

za třetí: nikdo nikdy neřekl, že kupovat herní notebuk je normální nápad. asi stejně moudrá investice jako herní telefon. radši bych nepočítal, že to děcku přežije celou střední nebo vyšší školu.

Já jsem nenapsal, že syn je nějaký maniak do hraní her. Spíš, že sem tam si zahraje. Do školy už rok nechodí, je pracující. A herní notebook určitě ne. Jak jsem psal výše, nerozumím tomu. Regály klidně prázdné mohou být, budu objednávat přes internet. Ale dík za radu, která mi ani trochu nepomohla.

aha. žiješ v představě, že internetové eshopy jsou úplně jiné obchody, o kterých zákazníci neví, a že si tam teď naklikáš co chceš. no držím ti palce. snad už ti obsah příspěvku došel.

ještě začátkem září byly k mání normální kancelářské notebuky kolem 13t (15", 4j. ryzen 5, 8gb ram, 250-500gb ssd). dnes jen zoufalé zbytky za 17-20t.

pokud syn opustil dětský věk, patrně si nejezdí do práce hrát hry. k čemu potom dražší těžší přehřívající se krám na občasné hraní? spíš by stálo za to updatnout domácí stolák.
a pracovní/office notebuk až co bude, teď stojí nabídka za vyliž. díval jsem se tento týden i na amazon, ale nejsme jediná země s lockdownem, je to stejné.

nemám pocit, že by ses víc orientoval na trhu a v tom co chceš. co to radši nechat na synovi, ať nevymýšlíš nesmysly?