Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spuštění viru ve VirtualBoxu

Co se stane, když bych v operačním systému běžícím ve virtuálním PC (VirtualBox) spustil nějaký vir, popř. otevřel nakažený email?
Za*eru si jen onen virtuální systém nebo se nákaza může dostat i do "hlavních" Windows?

loading...

žiaden sandbox ani virtualku nepotrebuješ, lebo nie je na 100% bezpečná, zaťažuje systém aj samotného upoteného, umasteného, ustráchaného, večne uboleného užívateľa.

S kľudom maj OS s plnými administrátorskými právami na systémovom oddiele bez Defendera, bez AV apod. spomaľovacích sračiek nacpatých v systéme, pričom v prípade podozrenia či po večernej šichte nad warezom, dark netom, ruským pornom apod., obnov komplet aktívny a primárny oddiel zo 100% vyladenej zálohy uloženej kdesi bokom na odpojitľnom médiu, logicky po reštarte PC, nabútovaním mašiny v réžii predmetného backuppera.

Ešte nič lepšie nikto na svete nevymyslel, je to plne automatická robota s finálnym vypnutím alebo reštartom v trvaní recovery, cca na 5 min. Nech sa systém na primárnom oddiele zaserie škodnou aj do nemoty.

Záleží od plateného backupper SW a jeho vymožeností.

Ako vraví klasik v pétépákoch od Švandrlíka: Ráno vstanem, zasuniem, osprchujem sa, vyčistím si chráp Sendodymom Repair a mám cvrknutím myšou či do klávesnice systém ako maľovaný, čistý, rýchly bez bloatware brzdičov z poslednej 100% vyladenej zálohy.

Ale soudruhu, co budeme zatím dělat my?