Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se restartuje po zapnutí hry

Ahoj. Zaměřil jsem svůj problém na hardware. Když nechám zapnutý PC na ploše, tak dokáže být v provozu klidně pár hodin možná i dní. Když však zapnu hru, tak se mi PC po cca 10 minutách restartuje a ukáže to, co připnu k dotazu. Poradí někdo po čem jít? Díky.
Může takhle odcházet zdroj třeba?

Zdroj: Power LC420H-8. GPU Nvidia Gt630 1gb. Stáří oboje určitě delší jak 3 roky.
Ramka mi tenkrát odešla, tak jsem tam dal záložní 2gb. Předtím se to ukázalo tak, že se mi PC zapnul, ale neukázalo se vůbec nic. Jen hučel zdroj. Dal jsem jinou a vše fungovalo. Zkoušel jsem to párkrát a ukázalo se, že problém byl v tý rámce.

zdroj lcpower je absolutní odpad, takové svinstvo se nehodí zatěžovat. vem nějakou normální značku, bude ti stačit 400W a víc.
minimum: https://www.czc.cz/enermax-maxpro-400w/168725/produkt
nebo https://www.czc.cz/corsair-cv-series-cv450-450w/278816/produkt

když budeš ve výměně pyrotechnického zdroje, projdi si i bazary s grafikama, něco z řady gtx1050,1060.
ta tvoje je jen lepší kancelářský typ. nový zdroj utáhne i ty lepší grafiky.

a 2gb ram je špatný vtip, s tím windows spustíš, dlouho čekáš než naběhnou a to je tak všechno co s tím můžeš dělat.
přikup si v bazaru druhý stejný modul. ani 4gb nejsou zázrak, ale není to hned na vyhození z okna.

Začnu zdrojem a pak tam chci dát minimálně 8gb ram a časem třeba druhou rozšířit na 16gb. Jinak ty ramky tam byly jen jako záložní na mail atd, když odešla ta původní 8gb. Dokoupil jsem SSD, to už tam mám. Plánuji právě alespoň tu 1060, spolu s SSD, 16gb ram a i5-2400 to zase nějakou dobu vydrží. Jsem nenáročný uživatel. Ta grafika je taky žalostná. 😀. Na hry mám konzoli.

No právě že tam občas spustím i Photoshop a podobné editory, tak tam bych občas trošku toho výkonu potřeboval, ale mám to jen jako hobby, takže CPU mi stačí a tenkrát s 16gb ram to tak nějak fungovalo, ale to bylo ještě s HDD místo SSD. Tam si myslím, že až tam dám alespoň těch 8gb ram a tu grafiku 1050-1060, tak že to taky pomůže. Sem tam nějaká hra, ale náročností typu třeba Mafia 2, Dying light, Postal 4 a nebo tak. Žádný nový tituly.

jestli je v photoshopu občasná větší práce, tak se 16gb ram bude hodit, jinak bude nevyužitá.

grafika: zrychlením by byla i pasívní gt1030, ale ta se vyprodává za nesmyslné ceny. a pokud je photoshop napsaný stejně blbě jako webové stránky adobe, pak aspoň gtx1050 (jen v bazaru, ceny v obchodech jsou u starých karet mimo realitu)
1050 je u nvidie herní minimum. já do her nedělám, mě to nic neříká.