Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade PC graficka karta a ramky

Dobrý den chtěl bych upgradovat PC už je to potřeba chtěl bych upgradovat GPU a Ramky co by jste mi doporučili nejlepšího (cena/výkon) něco kolem 5-10 tisíc (ne dohromady ale zvlášť) moc se v tom nevyznám a nechci koupit něco co mi nezvládal procesor nebo zdroj.
Něco málo k sestavě:
Zdroj- https://ibb.co/4thkVmN
Grafic card: NVIDIA GeForce™ GTX 960 2GB
Processor: Intel® Core™ i7-6700 CPU 3,40GHz
RAM: 8 GB DDR4 (2X4GB)

RAMky jsou levný, ale může sehnat ještě levnější. Stačí kouknout na bazar, nějaký AMDčkář se rád zbaví RAMek 2133 Mhz. Proč platit víc, když to není nutné...

To musí vědět on, jestli se mu tam vejde GPU

Je to laik, jinak by se neptal. A když mu něco doporučíš, tak to objedná a pak se nebude stačit divit...

Podívej se jestli má zdroj 8pin na externí napájení GPU = 6pin+2pin

https://ctrlv.cz/DOZj

Jinak by se musela koupit redukce
https://www.czc.cz/premiumcord-redukce-napajeni-pci-express-6-pin-pci-express-8-pin/197487/produkt
https://www.czc.cz/gembird-cablexpert-kabel-2x-molex-na-pci-express-8-pin-15cm/247989/produkt

--------------------------------------------
Vyfot vnitřek bedny(na GPU, jestli to nikde nepřekáží) a obrázek dej CTRLV.CZ, dej odkaz

Ještě prozraď co máš za bednu, aby se tam grafika vešla - to bude nějaký značkový HP, že?

Ohledně RAM si zjisti v manuálu k desce nebo na webu výrobce, jakou maximální kapacitu podporuje a kolik má deska slotů. Pak např. pomocí programu CPU-Z zjisti frekvenci a časování tvojí současné RAM a kup se stejnými hodnotami.

Ale můj osobní názor - když už do toho chceš investovat, asi bych zvážil novou sestavu, než urychlovat tohoto dědečka.... Mimochodem, snad tam máš alespoň SSD?

Ještě k těm Ramkam mam teda 2133 cl15 ddr4
můžu mít tedy i větší jako například 3200 cl16? jen se nevyužije celý výkon té ramky, chápu to správně? Co z toho udává velikost co jsem koukal tak existují ještě nějaký ddr4 DIMM, ddr4 SO-DIMM (využivají se převážně v noteboocích)

Ano máš DDR4 2133MHz cl15
Já se v Intelech nevyznám, ale nad 3200MHz musí být dobře stíněná základní deska, vysoká frekvence ramek u tebe nepřináší větší výkon.
Ty máš základní desku od HP a ta nebude kdo ví jaká.

Tak tedka ani nevim, jestli těch 3200MHz neni moc, třeba ramky 2666MHz

U procesoru je napsano 2133 tudiz vse na nad bude k nicemu. Mit to tam muze, ale bez efektu. Dalsi vec je co podporuje deska. Svym zpusobem ti to stejne hodi bios na 2133 vse ostatni bude muset rucne "pretaktovat". U i7 6700 kterou ma staci frekvence 2133' vyrobce udava ze garantuje do 2133. Vse ostatni je bez garance

Jaky ma deska chipset? I kdybys u onoho procesoru mel vyssi frekvenci na ramkach ma to zanedbatelny vliv narozdil od amd procesoru

Abych to nejak zhrnul. Nemas otevreny nasobic tudiz potrebujes na desce zetkovy chipset abys nejak zvedl frekvenci onech ramek nad hodnotu 2133. Kdybys ho mel a zvedl, dopad bude minimalni. U otevreneho nasobice to nejaky vyznam ma, ale ne zase nejaky uchvatny ale rozhodne vetsi nez u ne K procesoru.