Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoce vytížené GPU při klidném stavu notebooku

Zdravím,

mám poměrně nový notebook od Asusu, i5 - 9300, GeForce GTX 1650, 8GB RAM, 512GB SSD.

Už asi týden se mi děje, že v "klidovém" stavu, například zapnu prohlížeč Google Chrome nebo otevřu fotku, tak mi využití GPU vyskočí okolo 100% a na chvíli je notebook nepoužitelný, seká se. Přikládám níže screenshot ze správce úloh.

Už jsem projel notebook antivirem, roguekillerem, zkontroloval jsem aktualizace ovladačů i systému.

Teď jsem notebook obnovil do továrního nastavení a problém stále přetrvává. Nevíte co s tím, prosím?

ono na tom je i něco pravda. Nechápu tu posedlost kupovat notebooky a pak na nich hrát doma hry. K čemu si lidi kupují notebooky. Po pravdě 1 ze 100 využije to na co je určený u ostatních funguje něco jako kompaktní počitač v jedné místnosti, který je permanentně píchnutý v síti. Vysvětlí mně někdo tenhle myšlenkový pochod proč to lidi dělají? Opravdu jsem nepřišel na něco kloudného k čemu by mně byl v životě notebook

1. Jako na stole nebo kde?
2. Kam si potrebuji vzit pocitac? Do vlaku nebo na chatu? Nepotrebuju. Opravdu ne
3. Tech par W me nezajima z hlediska spotreby energie
4. PC mam mene hlucne nez vsechny notebooky na trhu. Je to o tom, jak PC z hlediska hluku vyresis. Notebook tezko vyresis po strance hlucnosti

já jen říkám, že nechápu myšlenkový pochod lidí co si kupují notebook, když stojí na jednom místě a ještě na tom chtějí hrát hry. Na tohle není notebook určeny. K práci využije notebook 5 lidí z tisíce kupujících. Výrobci to vyrábí protože pitomci kupují předražené sračkoidní notebooky. Zákon nabídky a poptávky. Proto to nebudu říkat výrobcům (jelikož ti uvažují rozumně) nýbrž koncovým zákazníkům (třeba se alespoň pár z nich rozsvítí, možná)

Jen jsem popsal výhody, které notebooky mají a kvůli kterým si je lidé kupují. ;-)

A vidím, že body 1. až 3. jsi tedy pochopil. No a bod 4., tak dnešní notebooky nejsou hlučné téměř vůbec, takže tam ani není co řešit. ;-)

Pochybuju, že tvůj stolní PC je méně hlučný, než můj notebook, který sotva slyším a přitom je to 17, který má ventilátor výkonnější, než
klasické 15 (takový také mám a ten neslyším opravdu vůbec).

Jelikož nemám v pc ani jednu komponentu, která by mně vytvářela hluk, tak se vsadím že hlučnější bude tvůj notebook.

Jenže to co jsi popsal nejsou objektivní výhody, ale nějaké domněnky co si lidi vytvořili. Spotřeba v řádech W je úplně k smích při výběru produktu. Místo na stole také jelikož monitor a klávesnicí a myší ti zabírá méně místa než notebook s dalšími krámy okolo. O nějakém výkonu pro práci, hry a životnosti se nebudu ani zmiňovat. Nejvíc mě nadzvedává kategorie "herní notebooky" to jako ty hry chce hrát dotyčný v parku nebo v kavárně, že potřebuje na hry notebook? Samozřejmě, že je bude hrát celou dobu doma, ale potřebuje za každou cenu notebook.

Klasické pc a ne nemám ventilátor. Teď už je to trochu starší pc, ale zatím rozjedu všechno na plné detaily. Takže asi ještě stačí. Opravdu si ještě neviděl pc bez ventilátoru?

Touchpad jsem nikdy nevyužil a nevím k čemu bych jej měl ani využít.

jsou dvě možnosti. Vadná GPU nebo systém. Prvně bych kompletně přeinstaloval celý systém na čisto a vyzkoušel jestli to dělá pořád. Pokud ne, tak bych to otevřel a podíval se jestli tam není něco mechanicky poškozeno. Ale je to v záruce, tak bych se tím vůbec nezabýval a prostě to vrátil. Myslíš že to vyřešíš takhle od stolu? Asi těžko

Nejdříve mě napadlo, že tam máš malware (třeba že někomu těžíš Bitcoiny), ale když jsi hodil notebook do továrního nastavení.. ? Možná tedy nějaký hardwarový problém.
Pro pořádek ještě:
- projeď PC programy MBAM a AdwCleaner
- projdi si, co se ti spouští po spuštění, co za zbytečnosti běží v pozadí a povypínej to
- zastav, odstraň, vymaž všemožný bloatware, kterým různí dodavatelé zasírají Windowsy (hlavně internet security SW)

Abych tedy odpověděl a to k věci.
Na tom obrázku máš jen menší vzestup využití GPU.
Toto nemusí hned znamenat špatnou funkci nebo nežádoucí program.

Pokud to dělá při Chrome atd... tak tyto softwery už dávno používají hardwarovou akceleraci zobrazování stránek.
Proto ten náběh. Ale aby to fungovalo v pořádku je potřeba mít správné ovladače na mobilní verzi grafiky GeForce GTX 1650 pro daný notebook.

Grafika bez ovladače může způsobovat to, co popisuješ.