Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cpu upgrade

zdravim moja aktualna zostava je cpu i5-7500 gpu gtx 1060 ram 16gb win 10 ssd zakladna doska asus z270 ano viem zostava je už stara vykopavka ktoru sa neoplati upgradit ale potreboval by som upgrade procesoru ktory ma dost brzdi na hry ktore aktualne hravam za 1-2 roky planujem kupit kompletnu new zostavu ale aktualne mi stači tato poradil by mi niekto aky procesor by bolo najvyhodnešjie kupit k zostave popripade kombinaciu novec dosky + procesoru ak to už aktualna doska nepodporuje

já bych nešel do K procesoru z druhé ruky. Každý pc lajk se vyřádí na taktování a pak to po něm přebereš. Nikdy nevlezeš do toho na jaké hodnoty s tím šel a jak životnost zkrátil. Je otázka jestli takhle koupíš něco v řádu pár stovek, dva tisíce nebo za desítku.

Jsou to vyhozené peníze, socket 1151 a celá platforma jsou zastaralé. To bys musel vhodný CPU sehnat někde opravdu za dobrou cenu, ale bohužel ceny se drží vysoko, protože hodně lidí chce tvrdohlavě upgradovat místo toho, aby se staré sestavy zbavili a koupili něco moderního.

stará sestavu mu nestačí na co? Nechápu na co by mu tato sestava neměla stačit. Při těch cenách co jsou teď bych se na novou sestavu vykašlal. Jestli bych chtěl hrát hry koupil bych si konzoli. Nemá smysl kupovat produkty z cenovkou někde z vesmíru. Sračky co by nikdo ani nekoupil se teď prodávají klidně i o 50% dráž než by měly

Buď vyplázneš těch cca 5tisíc za použitý procesor (a může se vzápětí pokazit deska, můžeš zjistit, že to nestačí)
nebo vyplázneš 8-10tisíc za novou desku + procesor- minimálně 6tijádro.
Grafika taky žádné dělo tak to můžeš vzít postupně.
RAM naštěstí máš ddr4.
Já bych ten intel + desku honem prodal a koupil nové.

Pokud chceš intel tak 10600+desku (za rok bude mít intel zase jiné desky s jinou paticí a problém může nastat stejný)
pokud amd tak minimálně ryzen 3600 + desku s čipsetem B550.

Já bych zainvestoval víc a šel bych do osmijádra AMD 3700/3800x. Za měsíc tu budou nové AMD procesory řady 5000 ale ty budou o dost dražší, to bys musel mít rozpočet 15K.

mam problem pri cod warzonne že my hra vytažuje cely procesor a nasledne mi nefungujee discord a ine programy a cely pc vytaženy + občasne freeze pri hrani preto chce aspon mierny upgrade aby som nemal problem pri hrani použivat dis/ts3 ....
rozmyšlam nad kupov AMD Ryzen 5 2600X

Tak je podle me blbost kupovat neco planovane na rok.

8mi jadro 3700x vyjde nove asi 8500, deska asi 3500.
Ted sem videl na bazosi 3700 za 6500 takze i ta moznost je.
K tomu komplet novemu pc bude chybet jen grafika, tu koupis az bude potřeba. To je podle me optimalni volba.
Druha moznost je vzit nove sestijadro ryzen 5600 za cca 8500. Je vykonejsi nez 3700 ale zase min jader takze plus minus pojefe podobně.

Koupi 2600 usetris asi 4000, koupi 3600 asi 3. Ja bych pod 3600 nesel, spis 3700x.