Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Thunderbird - Problem s odosielanim emailov po update

Vcera som updatel Thunderbird na verziu 78.4.0 a odvtedy mam problem s emailami.
Odrazu mi prestalo fungovat prijimanie emailov (cez IMAP) aj odosielanie emailov.
Prijimanie som vyriesil tak, ze som (dufam len docasne) zrusil Zabezpecenie pripojenia,
ale pri posielani emailov mi to nadalej hadze chybu:

Odoslanie správy zlyhalo.
Použitie certifikačného kľúča nezodpovedá požadovanej operácii.
Konfigurácia vzťahujúca sa k meno-smtp-servera musí byť opravená

Nejaky napad ako to vyriesit?

Řešení:

Dakujem vsetkym za pomoc. Nakoniec (kedze som uz potreboval nejake emaily poslat) som to vyriesil downgradovanim Thunderbirdu na verziu 68.9. Verzie 7X.X.X mi totiz vyhadzovali tu istu chybu ako 78.4.0 (ako aj fleg vyssie pisal)...

Este jedna zaujimavost - priamy downgrade na 6X verziu my nesiel, kedze mi vypisovalo problem s nekompatibilnym profilom. Nahodou som ale nainstaloval verziu Thunderbird cislo 7.0 (myslel som si ze instalujem 70, ale hodil som tam 7.0, po instalacii som sa podla vzhladu sa hned cudoval co to mam...), ta mi nevykrikovala ze tam mam nekompatibilny profil no a tu som potom preinstaloval na 68.9 uz bez problemov :-D.

Takto...Thunderbird v tych 7x verziach prestal podporovat starsie TLS protokoly, ktore sa pouzivali pri smtp autentifikacii.
Tam staci spravit to, co som ti pisal, riesil som to uz viackrat za poslednu dobu, takze to urcite funguje.
U teba je mozno iny problem, podla popisu chyby je to problem s certifikatom, takze si skontroluj platnost ulozeneho certifikatu, pripadne ho zmaz a uvidis aky certifikat ti potom server ponukne...je mozne, ze sa menil a tebe o tom nepovedali;o).

Dakujem vsetkym za pomoc. Nakoniec (kedze som uz potreboval nejake emaily poslat) som to vyriesil downgradovanim Thunderbirdu na verziu 68.9. Verzie 7X.X.X mi totiz vyhadzovali tu istu chybu ako 78.4.0 (ako aj fleg vyssie pisal)...

Este jedna zaujimavost - priamy downgrade na 6X verziu my nesiel, kedze mi vypisovalo problem s nekompatibilnym profilom. Nahodou som ale nainstaloval verziu Thunderbird cislo 7.0 (myslel som si ze instalujem 70, ale hodil som tam 7.0, po instalacii som sa podla vzhladu sa hned cudoval co to mam...), ta mi nevykrikovala ze tam mam nekompatibilny profil no a tu som potom preinstaloval na 68.9 uz bez problemov :-D.