Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Levný počítač pro synka

Ahoj všem.
Synkovi v PC chcípla základní deska. Procesor FX8300, 8 GB RAM DDR3.

Hledám náhradu a mám několik možností - první, ale té se chci vyhnout - koupit jinou desku, byť i použitou a jedeme dál. Nejlevnější řešení, ale když už to zdechlo, tak bych rád upgrade.

Další možnost je koupit nějaký kombo z druhé ruky (Aukro/Bazoš), tedy deska a procesor, hledám samozřejmě DDR3, abych využil stávající paměti. Představa o ceně je do 3 tisíc Kč, ale nacházím buď starý sračky (FX6400, C2D, C2Q), nebo novější desky s tím nejlevnějším Intelem na trhu a ještě k tomu DDR4, což by znamenalo další prachy navíc. Občas natrefím na nějaký i5 řady 3000, nevím, jestli by to byl vůči tomu FX vůbec nějaký upgrade.

Třetí možnost - koupit všechno nový, ale to už vychází cenově hodně vysoko, AMD procesory startují ke 3 litrům, Intel zase nabízí recyklovaný zmetky Pentia s diskutabilním výkonem a málo jádry a hlavně zase je tu otázka DDR4. Jde mi spíš o diskuzi o tom, zda by nějaký nový levný Intel procesor (ano, to Pentium) bylo výkonnější, než to FX8300. V tomto bych rád názor těch, co s tím mají zkušenosti.

Synek to má na hraní her, i když zatím nenáročných (Roblox, Minecraft, Team Fortress 2), ale to neznamená, že mu pořídím slabej krám, co v budoucnu rychle ztratí dech.

Díky za rady, tipy, diskuzi a pokec o tom, co s tím můžu dělat, klidně pošlete odkazy na zajímavé inzeráty, nebo nabídněte, pokud doma něco máte.

Edit:
Nebo koupit celej počítač z bazaru, možná by to bylo výhodnější, než jen deska s procesorem. Ale grafárnu mám a zdroj je novej 400W Season.

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny