Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dostatečně výkonný notebook pro mou ženu (práce online)

Hezký večer všem,
po dlouhé době se vracím na poradnu a jdu za vámi s nelehkým dotazem. Sháním vhodný notebook pro mou ženu a od vás bych rád nějaké doporučení.

Požadavky jsou následující. Žena obchoduje na trhu, pracuje 100% online. Notebook většinou jede celý den i noc a pracuje. Přes den mnoho webinářů, školení, callů (tzn. potřebuje i nějakou rozumnou webkameru). Momentálně používá klasický kancelářský notebook a zcela výjimečně můj Dell Inspiron 14, kupovaný letos, tam vše běží rychle a bez problémů, nicméně i já ho každý den potřebuji k práci.
Chtěl bych tedy ženě pořídit nějaký nový, dostatečně výkony stroj, který tyto úkony bude zvládat bez problémů. Vzhledem k tomu, že neustále sleduje grafy, byl by ideální monitor 15,6" s tím, že ji k tomu případně mohu pořídit externí monitor, jako to mám já v práci. S cenovkou bych se chtěl pohybovat kolem 20tis. Kč, vím, že mnoho jejích kolegů funguje s Macbooky, ale myslím si, že by se dalo najít něco lepšího / výkonějšího.

Můj asi nejlepší kandidát je toto: acer-nitro-5

Co si o tom myslíte? Můžete doporučit něco jiného lepšího? Používá někdo notebook k podobným úkonům?

Jsem otevřený veškerým radám, sám se v tom nějak extra nevyznám.
Děkuji za všechny přínosné rady a přeji hezký večer.
Vítek :-)

Děkuji za odpověď, akorát jsem to dopisoval do příspěvku, ale už nebylo možné ho upravit... Ano často objíždíme různá školení / eventy. Potřebuji tedy aby počítač dobře vypadal, ale byl i praktický a něco vydržel (baterka). Doteď jsme k tomu využívali vždy Dell, s jinými značkami nemám moc zkušenost...
Můžete něco doporučit?

Vau, tak co se týče aplikací, tak jsem trochu mimo. Nejčastěji používá zoom, to je na prezentace a na práci vždy jde přes prohlížeč. Klasika sledování kurzů, měn, grafy, obchody.
Vím, že to funguje jak na Macu, tak na mém Dellu. Chtěl jsem ji, ale pořídit něco zajímavějšího než mám já, proto se ptám, ať ji nekupuji to stejné.

No pravděpodobně to tak dopadne a k tomu přihodím externí monitor...

Ano rád bych se vešel do 20tis. Kč, max 30tis. Kč. Osobně mám zkušenost pouze s notebooky Dell, ale já to používám opravdu čistě na kancelářskou činnost, žena dává notebooku řádně zabrat, proto myšlenka herního notebooku.
A bude to dárek, rád bych tedy nový...

jestli máš jenom 20t., poněkud brzdi své nadšení. vzhledem k lockdownu a homeofficům je všechno slušné vyprodáno, z 18-20t. se teď stává lowend. stejně prázdné sklady má třeba amazon venku.
taky značkou acer rozhodně nikoho neoslníš, možná 15-leté děti. takže mě ani nepřekvapilo, že k zobrazení grafů požaduješ herní grafiku s kilogramovým napájecím adaptérem a dvoukilovou chladicí podložkou.
(aha, níž vidím že max. 30t. každopádně furt bych se vyhýbal přídavné grafice, je pro toto použití zbytečná)

viděl bych to asi tak: vzhledem k těm grafům je vhodný displej 17". kvůli výkonu grafiky i cpu je o něco lepší jít do amd.
i tak z toho vzniká monstrum, které dnes tenké odlehčené váží 2.5kg - a to se šetří na váze=kapacitě baterky.
(brát jen modely s nvme diskem, žádný přídavný mechanický disk)
intel jen pro zaryté nadšence: https://www.czc.cz/asus-vivobook-x712fa-stribrna_2/286103/produkt
dost ramky: https://www.czc.cz/hp-17-ca1011nc-stribrna/287549/produkt
dell u czc nevidím, nebo bude kus přes rozpočet.

no a teď kdo ten krám bude tahat.
normální notebook (4j. ryzen s vega 8, 8gb ram, 250-500gb ssd, 15") váží kolem 1.6kg, cena bylo kolem 13t, jenže ty jsou už dlouho vyprodané a do vánoc to lepší nebude.

jistou možností je pěkný 14" ntb, zvlášť pro ty, kdo na něm budou jen prezentovat a míň klofat v excelu. ale tahat s sebou na práci přídavný monitor, případně klávesnici, už dost snižuje efektivitu řešení.

Copak peníze, dám klidně 50tis. Kč, nicméně to pro mě potom ztrácí smysl, proto bych se rád vešel do nějakých 30tis. Kč, peníze dokážu rozumně zhodnotit úplně jinak...
Co se týče značky, jak jsem psal, nejsem v počítačích úplně kovaný, dal jsem především na recenze a tento acer je na youtube velice dobře hodnocený, zde se ptám právě proto, že bych rád získal zkušenost někoho dalšího kdo se v oboru nějaký způsobem pohybuje. Zajít do Datartu a optat se mi přijde mírně kontraproduktivní, ale možná se mýlím...

Co se týče tvých návrhů, super, moc za ně děkuji. Na 17" displeje jsem zatím vůbec nekoukal. Momentálně koukám na nějaké 14" stejné jako používám já. Pokud jde o přídavný monitor, tak ten samozřejmě bude používán pouze doma, tam se obchoduje. Na prezentacích máme vždy projektor :-)

Ještě jednou děkuji za návrhy, jdu to hned prozkoumat.
Hezký večer :-)

mám jednu takovou otázku. Proč si nekoupíte domu PC, když tam obchodujete a děláte podstatné věci a na nějaké přenášení si nekoupíte obyčejný levný krám se 14 displejem, když to stejně odprezentujete na projektoru. Nebo když chcete být hogo fogo aby to vypadalo tak nějakého maca.

Kupoval jsem Lenovo Flex 5. Ryzen 5 4500U, 8 GB RAM, 512 GB SSD, pěkný dotykový displej, neváží to moc, baterka vydrží dlouho, je to 14" s tenkými rámečky - na nějaké nošení po prezentacích za mě strop velikosti, větší bych netahal. Je sice z plastu, ale vypadá dostatečně reprezentativně na rozdíl od herních barevně svítících strojů. Už 15" jsou dost kompromis a cokoli většího a těžšího je víc desktop replacement, než notebook. Vyšlo to na 18 300 a nemůžu říct slovo proti. Jediný nedostatek je horší možnost ho dokovat. Akorát jak už tu je psáno, samozřejmě má dostupnost půlku příštího roku.