Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oprava VHS přehrávače kvůli digitalizaci VHS kazet

Dobrý den, mám doma starší VHS přehrávač (na videokazety) a mám podezření, že na něm něco nefunguje. Chtěl bych ho připojit k PC a zdigitalizovat kazety. Mám pár originálních a unikátních kusů, tak proč je dále nevyužít. Neznáte nějakou opravnu VHS přehrávačů, kam jim v balíku přehrávač pošlu a oni mi ho opraví nebo zkontrolují a pošlou zpátky? Je to sice věc doby dávno minulé, ale když to chci vyřadit, tak to musím také převést do digitální podoby (sice v PAL rozlišení), ale asi si to vypálím na DVD. Proč to nevyhodím a nenajdu na internetu v jiné podobě? Protože by byla škoda funkční kazety (na jiném přehrávači, ale ten není můj, fungují) likvidovat a ne alespoň zdigitalizovat. Děkuji za odpověď. Karel_com.

VHS přehrávač ti někdo dá nebo půjčí, ale potřebuješ taky kartu do PC :-) a ty levné převodníky do USB zrovna kvalitou neoplývají. Dobrá karta něco stojí a u starší kvalitní je zase problém s ovladačem.

Kdyby jenom to. Zejména dražší a kvalitnější mají zase tendenci odmítat nahrávání, pokud se v něm vyskytne cokoliv, co by mohlo připomínat signál autorské ochrany. Takže je problém i s kazetami, na kterých ta ochrana není (stačí trochu poškozený pásek), ty, na kterých je odmítne na 100%. Chce to vychytat kombinaci přehrávače a střihové karty.
Problém s ovladačem by se dal řešit starším počítačem, se systémem, na který je ten ovladač dělaný, myslím že to je menší problém, než dnes sehnat funkční VHS přehrávač.

Opravna si bude účtovat hodinovou sazbu. Takže se ti to už po hodině zkoumání co tomu je nevyplatí.Buď známej co se v tom porýpe za flasku nebo
https://elektro.bazos.cz/inzerat/127521699/combo-toshiba-sd-38ve.php
https://elektro.bazos.cz/inzerat/127416694/sony-slv-se70eghi-fi-stereo6-head.php
(ještě bych cenu ukecával)
a jestli to nemáš soukromé
https://elektro.bazos.cz/inzerat/127040373/prepis-vhs-kazet-za-100-kc-za-minutu.php

Proč to nevyhodím a nenajdu na internetu v jiné podobě?

Pretože máš množstvo zbytočných peňazí, ktoré si ochotný investovať do nezmyselnej opravy VHS prehrávača, nákupu zbytočnej karty do PC a převodníku do USB, a hromadu nezmyselnej práce a straty času s prevodom do digitálu. Ak nemáš s prevodom žiadne skúsenosti, tak sa na výsledok tvojej snahy aj tak nebude dať pozerať.

něco užitečněho?

Nie. "Niečo nezmyselného!" Previesť VHS na digitál aby zodpovedal aspoň kvalite tej VHS ide, ale robiť to doma a dokupovať ďalšie prístroje je nezmysel a výsledok snaženia bude aj tak zlá kópia tej VHS. Ak ste to ešte nikdy nerobili, tak budete mať veľký problém aj zosúladiť obraz so zvukom.
Ak ste v tomto obore už skúsený odborník, tak obdobie Corana vírusu je na takúto aktivitu vhodné. Ja by som to za niekoľko minút stiahol z internetu a uložil na disk.

Tak PC mám, ten komponent (s USB a cinchy) stál 500 Kč (asi 20 €) (před 3 lety koupený, cenu si pamatuji) což obvykle utratím za 2 týdny za nějaké hospody, občerstvení, jízdenky, atd. Teď jsem na homeoffice, už asi 2 měsíce a platím jen jídlo co kupuji domů a vařím z něj (to jsem platil dříve taky, ale o 10% méně). Takže ve výsledku jsem doma a ušetřím minimálně 100 Kč (4 €) týdně. Nejsem odborník, ale docela se vyznám a pokud jde o sladění, program je nastaven tak, že to funguje. Z internetu si stahuji věci také, ale ne vždy. Každý má svůj názor.