Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade CPU a PC se nezapne

Dobrý den,

Chci se zeptat, proč když jsem měl i5-7400 a nyní vyměnil za i7-9700K, tak se mi PC nezapne? Zkoušel jsem vše, reset BIOSu, update BIOSu, reset CMOSu, odpojení všeho jen zakladovky s CPU.
Základní deska: Gigabyte B250M
Netuším, proč to nejde, když socket je stejný..
Když napojím starý CPU, tak to jde.

Nějaké rady, tipy?

To si musim uložit, až bude někdo doporučovat Intel.

Až koupíš tu základní desku.

Jen tak mezi řečí, máš koupeního vodníka na ten i7-9700K, nebo použiješ chladič z i5-7400 ?

Jen jsem se ptal slušně. Je vidět, že ta PC komunita je toxická když někdo jen trošku neumí něco, co oni považují za normální.
Vodní chlazení mám, RAM mám 16GB. Grafika není slaboučká, nepotřebuji nic za 15000, abych to měl na 4K detaily.
Jen jsem upgradoval CPU, overclocking využiji potom až budu potřebovat více GHz. Jen jsem chtěl poradit, bylo mi poraděno, tak to prosím už nechte.
Děkuji za pochopení, Mějte se.

gpu za 15 nepotřebuješ, ale tenhle procesor potřebuješ? gpu bude výrazně kulhat. To není nic o toxicitě ale o přemýšlení. Nemůžeš přeci narvat procesor na desku, když deska o tři generace starší než ten procesor a nekompatibilní. Dá se to v některých případech řešit přehráním biosu, ale proč tohle dělat, když se to dá vyřešit levněji jiným procesorem, který bude z deskou spolupracovat a grafika nebude až tak kulhat. btw kapacita ram mě nějak nezajímala spíš frekvence. a vůbec dávat K procesor na desku bez Z chipsetu nemá absolutně význam. Vyhozené peníze za K.