Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno olympus sp-320 : baterie vybita.

Ahoj, vím že to asi nepatři do PC poradny ale mam problem ze svym fotakem Olympus sp-320.
Kdyz do fotaku vlozim baterie(nove) tak se zapne a hned se obrazovka vypne,piše to že baterie je vybita-píše to když tam dám jak nabijeci baterie tak normalni.
Esi je nekdo schopny poradit.. Dik

Zdravím.
vůj problém dobře znám. Já mám Olympus SP-350, což je v podstatě stejný foťák. Na obyčejné zinkouhlíkové baterie opravdu ani nenastartuje.Je nutné použít alkalické a nebo ještě lépe kvalitní Ni-MH akumulátory.Nyní jsou k dostání aku SANYO Eneloop,které mají tu výhodu že mají velmi malé samovybíjení. Jsou i podobné aku s malým samovybíjením i od jiných výrobců.Já jsem to řešil zakoupením akumulátorů RCRV-3 s nabíječkou již před dvěma roky za cca 1000,-Kč.Dnes se dá koupit nabíječka se dvěma kusy těchto LI-ion aku za nějakých 600,-Kč na internetu.Tyto aku tvoří jakýsi blok dvou aku velikosti AA.Hodí se do některých fotoaparátů Olympus, do OLY SP-320 jdou použít určitě. Vyplatí se, neboť na jedno nabití jde s kažkým z nich nafotit během měsíce až 350 snímků.