Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Telefon 4-5 tisíc, doporučte

Zvažujeme s manželkou nové telefony. Ty staré DooGee X5 (stály myslím kolem 65 USD) sice fungují, ale baterky už stojí za prd, zasekává se čas od času display, prostě ty čtyři nebo pět let už jde poznat.

Vůbec se v mobilech nevyznám, ale vypozoroval jsem, že si celkem chválíte Xiaomi (Redmi?).
Naše požadavky:
- cena cca 4-5 tisíc (není to dogma)
- 2 SIM karty, podpora "mobilní frekvence" USA (prostě to jejich kmitočtové pásmo)
- dlouhá výdrž na nabití (výkonnější baterka, rychlonabíjení) je příjemným bonusem
- GPS je asi běžný všude.
- Android.

Data nemáme (jen doma wifi na nahrání/update aplikací), zatím je neuvažujeme, ale nikdy neříkej nikdy, že.
Současné telefony mají 8GB paměť celkem, to je asi opravdu málo.
Líbila by se mi nějaká lepší správa kontaktů, případné blokování hovorů z nechtěných čísel.
Určitě bych rád automatické nahrávání všech hovorů, i s identifikací (ty naše founy to umí, příslušnou apku úmyslně neaktualizuji)
Snadné propojení s PC a případný přesun dat oběma směry. V tom ty naše přístroje stojí za vyliž_víte_co.

Nezáleží mi až tak na nějakém ohromujícím rozlišení ani na superfoťácích (na to mám fotoaparát).
Nehledáme ani výkon kvůli mobilním hrám.
Nechci to kupovat z Ali a spol, v Česku s dvouletou zárukou.

Doporučte, prosím, něco vhodného.
Díky.

Koukam na vyber dnesnich mobilu, a uz vsude je ta uchylka protahovat mobil na vysku - dneska je standart 21:9, predtim 16:9. Ja mam 18:9 displej a to mi prijde uz jajztakz prijatelne, ale kdyz zadam parametry co potrebuju + 6.5 uhlopricka do heureky vyjde mi samsung s10 nebo iPhonek.

Proc se to vubec dela? Budu mit ve hre sirsi zorne pole kdyz to ma o 500 pixelu na sirku nestandartne navic u full hd, nebo to proste jen bude vic kool? Me takovy tvar nudle vadi.

Bohuzel, taky mi to vadi, takze furt prezivam se Samsung Galaxy S5. Uz je to opryskany dedek, ale drzi se. Co budu delat az doslouzi, netusim. Ale dneska nic jineho nez 6.5" protahlych 21:9 sehnat nejde, zvlast kdyz nechci iPhone a utratit za to vic jak 10K uz vubec ne.

Do kapsy se mi to nevejde a kapsy mam na zip nebo na knoflik. V podstate udelali z mobilniho telefonu nemobilni zarizeni, kvuli kteremu se snad mam naucit nosit batoh nebo jak si to vyrobci predstavujou. :-/