Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Půjde nainstalovat Windows z flashky jako jednotky pro obnovení?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, včera jsem musel reinstalovat cca 5měsíce starý notebook protože se mi pokazil ovladač ke grafice tak jsem ho musel reinstalovat, ale až dneska jsem si vzpomenul že mám udělanou flashku jako jednotku obnovení (kterou jsem udělal asi po 1měsíci od zakoupení) a chtěl bych se zeptat, když jsem nainstaloval windows 10 2020 řijen a odstranil tam svazky které byly od výrobce tak zda půjde ten windows s jednotky pro obnovení v pohodě nainstalovat.. nemá někdo stym nějaké zkušenosti?

Změna předmětu, původně: Dotaz (host)

Já instaloval Win10 na úplně nový SSD, kde nebylo vůbec nic. ;-)
Samozřejmě přijdeš o vlastní soubory, pokud tam jsou, ale ty máš určitě zálohované, takže no problem.

Jen upozorňuju, že já mám klíč k Win v BIOSu, takže jsem nemusel řešit aktivaci, ta proběhla automaticky.
Takže pokud máš klíč někde jinde, tak pak budeš muset provést ještě aktivaci.

JJ to chápu ale nejsem si jistý že když jsem včera přeinstalovával windows a odstranil jsem všechny oddíly které byly od HP, jěstli bych to chtěl přeinstalovat stou jednotkou pro obnovení kterou jsem vytvořil jak ten pc měl ještě windows od hp tak jěstli to půjde nainstalovat bez problému když jsem odstranil ty oddíly od hp..

původní oddíly jsi stejně odstranil, tak na co se pořád ptáš? když to neumíš normálně celé sám nainstalovat s ovladači, musíš využít jediné co máš - jakousi obnovovací flashku.
držím palce.
a když to náhodou nepude, sežeň někoho, kdo umí nainstalovat windows. a možná i záchranu starých dat, jestli jsi tam měl nějaké svoje soubory.

na vyčtení obsahu disku v jiném pc/ntb je třeba toto: https://www.mironet.cz/itec-docking-station-advance-for-sata-hard-disk-usb-30+dp234228/

Toto, čo si si vytvoril na fleške (jednotka pre obnovenie) nie je inštalačka, ale pomôcka na to, aby si sa do poškodených Windows mohol dostať a priamo tam vykonať opravy.
Tiež nechápem, prečo si to chcel preinštalovať - pokiaľ normálne obraz nenabehne - stačí reštart s prechodom do Safe Mode - tam sa VŽDY (väčšinou, pokiaľ nie je grafika poškodená) všetko zobrazuje, pretože sa prejde na defaultné a bezpečné zobrazovanie (často 600*800) a pokiaľ sa ide do Safe Mode with Network - dokonca sa dá ovládač stiahnuť, aktualizovať.

právě že ten obraz vůbec nenačetl protože tam byl ten chybný ten ovladač nic mi to nenapsalo jenom jak mělo najet logo windowsu tak zčernala obrazovka , jo a k té jednotce tak jsem našel tohle akorát nevím když jsem od toho předinstalovaného windowsu odstranil ty oddíly tak jěstli to půjde v poho nainstalovat..
https://pcworld.cz/software/vytvorte-si-jednotku-usb-pro-obnoveni-windows-10-1-dil-49601
Jinak sorry za takove blbé otázky.

normálním zálohovacím/klonovacím nástrojem pro mbr i gpt disky je třeba acronis true image. jeho instalační ale závoreň bootovací médium je ke stažení.

samozřejmě když člověk dělá image celého disku, musí mít možnost ten image někam uložit.
jak to obchází ms u svých typicky nerozdělených disků nevím, nikdy by mě nenapadlo jejich nedodělky použít.