Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Herní sestava - do 30k

Dobrý den, prosím o doporučení herní sestavy cca kolem 30 000,-Kč. Pouze bednu, monitor mám. Použití PC pracovní (textové dokumenty) a hry, železniční simulátory. Transport Fever 2, Trainz 2019,...atd. Pro chod těchto her je nejdůležitější plynulost, která se s mým aktuálním PC, tím jak se v průběhu hry stále přibaluje více a více objektů začíná sekat.

Děkuji Josef Hošek
Změna předmětu, původně: Herní sestava (aa)

Vybral sis z nejrůznějších důvodů nejblbější dobu.
- nvidia uvedla nové grafiky, staré přestala dělat, na skladě u alzy sem našel jen staré srajdy...a nové nejsou
- amd uvede nové grafiky prý 18.11
- amd uvedla nové procesory (dnes) prodaly se za půl hodiny

Tady je nástřel pod tu grafiku se rozhodně nepodepisuju. Procesor taky není ale snad brzo bude. Je možné že ceny klesnou. Dal bych tomu dva týdny.

[91531-listopad-sestava-30k-png]

Na ty simulátory co uvedl bych tam klidně dal 1660 super jenže jsem našel jedinou za 7100. Díval jsem se jen v alze, možná jinde jsou.

Původně jsem tam chtěl dát R5 3600...ale od srpna zdražil o litr. 5600x bude mít vyšší výkon než 3700x i při vícevláknové úloze. Je možné že ta 3700x slevní, proto bych nespěchal.

procesor se podle mě objeví. alternativa je ryzen 3700x / 3800x ale počkal bych podle mě do týdne bude

grafika je podobná, ale za 9 třeba tu
https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-rtx-2060-oc-6gb-gddr6/265204/produkt
lepší by byla 2060 super / 2070 super.

jsem v práci nemůžu se teď víc "rozhlížet"

dnes se uvádí do prodeje nové radeony řady 6000. dá se čekat, že pokud jich bude dost objeví se "starší" grafiky na bazoši.
já tak třeba před týdnem koupil Ryzen 3700x za 6tisíc.

No takto... ja som si ten počítač postavil za pomoci M-Pola z tohto fóra 5 rokov dozadu, odvtedy som tam nič nemenil a bedňu som len kompresorom vyfúkal občas... no a grafika mi robila problémy už dávnejšie, asi 2 roky dozadu, vtedy som ju vytiahol s jednou zbernicou lebo je tlstá a nevidel som tú poistku (ani som si to nepamätal), tento krát som tú poistku videl a aj zmačkol ale nič... a šup išla aj zbernica. A keďže mám procesor I5-6600k, tak som v hajzli a musím investovať.

Ešte by som rád vedel, či si do tej novej zostavy môžem napojiť 5 ročný WD Blue 1 TB10EZEX a SSD Crucial MX200, s tým že by som oba tieto disky používal. Kukal som ako puk, keď som teraz zistil, že existujú SSD, čo vyzerajú jak Ramka.

Na Alze tá od gigabajtu je, tie super tam nie sú. Neexistuje teda nejaká jasná voľba od AMD?