Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Má smysl upgradovat na nový ryzen pro hraní na 3840x1600 160hz monitoru

Dobrý den, když už jsou venku nejaké ty benchmarky, myslíte že pro hraní na mém 3840x1600 160hz monitoru má smysl ugpradovat na nový ryzen z mého současného ryzenu 3600 ? Koukal jsem a pri 4k hrani neni takřka žádný rozdíl. Moje rozlišení 3840x1600 je údajně o 25% méně náročné než 4k. Grafika bude RTX 3080 nebo její obdoba od AMD záleží co se mi podaří sehnat dříve. Děkuji za radu.

Hoď se do klidu. Počkej si na další testy, příští týden vyjde na PCtuningu souhrn s různýma rozlišeníma.
První bych řešil tu vga.

Moje rozlišení 3840x1600 je údajně o 25% méně náročné než 4k

úplně přesně má to tvoje rozlišení o 26procent méně bodů co se zobrazují.
Grafika to asi stejně žádná nedá na 160hz.

Souhlas. Herní upgrade z Ryzen 3600 je teď nesmysl. Procesory se upgraduji v průměru alespoň o 3 generace pro honiče FPS (jen "nepsané pravidlo" dle kterého by UPGR vycházel z první Gen Ryzen 1600 aby šel nějaký rozdíl za ty peníze vůbec vidět), co vydávají mezí tim jsou jen Tic-Toky a optimizace.

Navíc jsem ještě nevidel že by následující řada CPU někdy zdvyhla poznatelně FPS.
.. Nic co by 3600 ve hrách nedohonilo s vyšším taktem, peníze co by zbytecne utratil za nové CPU, může doplatit za výkonnější GPU kde by těch fps viděl určitě víc.