Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bios k RX 470

Zdravím, dostala se mi do rukou polo funkční karta MSI RX 470 MSI GAMING (pozor nejedná se o GAMING X).
Karta normálně najede, háže obraz.
Bohužel v sobě má momentálně mining BIOS, takže není schopna si rozumět s ovladačema.
Normálně s takovou kartou problém nemám (flashu origo bios a je to), ale zde při otevření GPU-Z nenaběhne žádné info. Tudíž nevím jestli má karta paměti Hynix, Micron nebo Samsung.
Říkám si, že bych mohl zkusit flashnout naslepo jenže zde je ten problém. Přijde, mi že karta jakoby ani neexistuje na internetu, všude pouze samá Gaming X varianta.
Nikde jsem nenašel BIOS k té to Gaming variantě bez X.
V podstatě jsem ji ani nenašel na stránkách výrobce, všude je jen Gaming X.

Má otázka zní:
Co to je vlastně za kartu?
Má cenu ji zkusit flashnout BIOSem pro X variantu?

Fotky: https://ctrlv.cz/scMy
https://ctrlv.cz/qS4S

Viz : IMHO máš Hynix (H5GC4***), které MSI do řady RX 470 V.Gaming osazuje.
VBIOS : https://www.techpowerup.com/vgabios/186437/msi-rx470-4096-160818

A vidíš alespoň v GPU-Z verzi VBIOS ? Jestli né, tak klikni v GPU-Z na políčko s tu šipkou "vedle políčka s názvem UEFI" → "save to file" / uložit VBIOS. Ten pak otevři a načti HWconfig což by ti mělo umožnit zjistit poměrně rychle kde je problém, ale jelikož píšeš "Flashuju často, nejsem nějaký začátečník" tak takové věci ti nemusím snad ani psát :)
[91537-ulozit-vbios-png]

- Verze VBIOS tvé RX 470 by měla být něco jako : 015.050.000.000.000000

Aha, tak kartu jsem hodil do jiného PC než předtím, najednou v GPU-Z vyjela se všemi informacemi.
Ano jedná se tedy opravdu o Hynix, takže jdu ju tedy flashnout BIOSEM co jsi poslal. Akorát mi jen nesedí ten Default Clock (1218 proti 1242 Mhz)
Jen stále nechápu, proč není k nalezení Gaming varianta bez X.

ale jelikož píšeš "Flashuju často, nejsem nějaký začátečník" tak takové věci ti nemusím snad ani psát :)

vždy jen najdu správný model v gpu-z, zkontroluji paměti a flashuju. Začátečník nejsem, ale stále se učím :-)