Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2.4GHz vs 5GHz

Zdravím mám otázku ohledně sítí. Mám router td-w8980b, který má 5GHz pásmo a 2.4GHz. Je samozřejmě jasné, že 5GHz pásmo je rychlejší, ale má otázka zní proč na 2.4GHz pásmu u sebe doma nepřehraji ani YouTube na 360p a v práci se dostanu na 2.4GHz pásmu skoro až na 4K? Nevím jakou rychlost máme v práci, ale doma rychlost internetu 111/11 Mb/s na PC, který je připojen pomocí kabelu. Na 5GHz síti na mobilu mám 98/11 Mb/s a na 2.4GHz mám 58/11 Mb/s a na 2.4Ghz nepřehraju ani 360p a na 5GHz dám v pohodě i 4K? Neví někdo co by to mohlo způsobovat? Kanály jsem kontroloval a je to nastavené na nejméně přehlcený kanál, takže opravdu nevím čím to je. Mimochodem to se neděje jen na mém mobilu ale i na notebooku a ostatních zařízeních. Ta 2.4GHz sít je úplně k ničemu. Bohužel pro mě né všechny mé zařízení podporují 5GHz. Nějaké rady jak to opravit?

2,4GHz pasmo je kolikrat tak zarusene, ze je nepouzitelne. A protoze je to pasmo bezlicencni, muze byt klidne zaruseno necim co neni WiFi sit = v nejakem analyzatoru vubec neni videt. Typicky treba bezdratove "chuvicky", ty dokazou zabit 2,4GHz WiFi velmi dobre - a nejsou "videt". 5GHz je jednak zaruseno mene, druhak je vic tlumeno prekazkami = rychleji se utlumi ty okolni - doma pres jednu zed to jeste jde...

Bude to niečo z tohoto:
- rušenie
- nevhodne nastavená šírka kanálu (40 MHz)
- mizerný driver

Rušenie iným počítačom, alebo mobilom v dosahu (napr.od suseda) sa nedá zistiť s tými zisťovačmi rušenia a je jedno či si 10 cm, alebo 10 m od routra.