Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC zdroj výkon

Zdravím, ak má PC zdroj napr. 650 W, tak pri zapnutom PC a klasickej práci (prehliadanie webu atď...) sa využije celých 650 W alebo to záleží od záťaže počítača? Koľko by potom cca žral zdroj el. prúdu pri kancelárskej práci?

Při běžné práci se vejdete do 100W. Naštěstí už záleží na vykonávané činnosti, já teda jsem to měřil jen u několika počítačů. Právě jeden celkem výkonný (na dnešní poměry už stařeček, ale to že zvládal zpracovávat v reálném čase 2 full-HD videa bylo na svou dobu pokrok, předtím bylo potřeba trojnásobek reálného času i na jedno video, muselo se na výsledek čekat) má v klidu pod 100W ale když ho rozdráždim (všech 8 jader na 100%) dostanu se na něco přes 300W (to měření jsem dělal hlavně kvůli tomu, že jsem si nebyl jistý, jestli 520W zdroj stačí, když jsem ho dával místo výkonnějšího).
To takové staré pentium (brácha ho stále odmítá vyřadit) bere 45W bez ohledu na to jestli maká jak šroub a nebo tam svítí "nyní lze počítač bezpečně vypnout." Je mi to dost divné, měl jsem za to, že nějaký energy management byl zavedený dlouho před rokem 2000.

Při téhle malé zátěži dost záleží na konstrukci zdroje. Starší sežraly víc na svoji režii, běžně se prodávaly s účinností 70-75 procent, dnes je běžné 85.
Účinnost zdroje se měří při zatížení 20,50 a 100 procent. Jedině u zdrojů Platinum musí být návrh takový aby zdroje málo žraly i při 10procentech zatížení.
https://cs.wikipedia.org/wiki/80_Plus
Jestli mu to staré pentium nesnižuje napětí ale jen rychlost nemusíš snížení spotřeby o třeba 10W na kolísání wattmetru vůbec poznat.

Kolem 40-45W mi třeba bere dvoujádro athlon X2, zdroj nějaký starý. I7-2600 s jedním diskem a herní grafikou, 16Gb ram byl 80-90W. Oboje změřeno při stahování.

To takové staré pentium (brácha ho stále odmítá vyřadit)

jednojádrová bezcenná mrdka (kromě použití jako kamna), která měla dávno proletět oknem.
pokud má deska v biosu nastavený suspend do stavu s1, ani se tomu příkonu nedivím.

svítí "nyní lze počítač bezpečně vypnout."

nekompatibilní at zdroj místo atx, nefunkční acpi.