Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zakazat net přes lan.

Zdravím.
Nějaké jednoduché řešení.
Net je přes UBNT od providera a routuje. Do bridge nám ho nedá.
UBNT je připojené do switche.
Jeden kabel vede do budovy, kde je routr (vedoucí a technici), což je ok.
Druhy však vede na vrátnici, kde je switch a do něj počítač a kamerový systém.
Odpolední a noční vratní si s nich berou UTP pro připojení svých notasu.
Už několikrát jsem jim tam nechával patch kabl a vždy se ztratil nebo ho dokokotili.
Takže mam vymyslet nějaké levné řešení, aby přes switche na vrátnici nejel net.

Když děláš rezervaci, tak musíš znát MAC. Minimálně bys ji v té rezervaci měl vidět - rezervace se dělá přes MAC adresu.
Ale i to je cesta - naházet je "někam" společně a pak celý blok adres zakázat na firewallu. Jen to budeš muset pořád kontrolovat a ošetřovat. A počítej s tím, že ti občas nepůjdou kamery, protože budou v rámci zkoušení ze switche vytahovat i počítač s kamerami a zkoušet.