Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bluray - veľkosť

Ahoj,sem tam si niečo prezriem na nete.No a natrafil som na bluray filmy,zaujímalo by ma prečo majú takú veľkosť napr.25 giga,40,46 giga a obyčajné HD,mkv,avi.....príklad 1,2 giga,2,5 giga.....4,5 giga.Čo sťahujem filmy a iné tak väčšinou avi,mkv.Ďakujem

je to o kvalite - rozliseni, kompresi. BluRay disk muze mit az 50GB, a neni moc duvod tam setrit, video kodek je obvykle AVC - .h264. Pro sireni po internetu je to prilis velke (ale neni problem sehnat i v puvodni kvalite - koukam ze mam na disku nejake 4k filmy od 25 do 48GB), tak se pouzije vyssi komprese - coz je na ukor kvality, snizi se rozliseni, odeberou zvukove stopy...

Mensi velikost jde taky dosahnou s HEVC kodekem. Nejmensi 4k co mam a je to jeste slusne ma kolem 9 - 10GB, s HEVC kodekem a 2 zvukovymi stopami. Mensi uz jen ve FullHD - 1080p rozliseni. (ale jsou i 12-25GB 1080p pokud .h264 a rozumnejsi kvalita).

většina tvých dotazů tady se točí kolem toho, jak ukrást nějaké filmy. to ti tak zaslepilo mozek, že přestáváš rozumně uvažovat.
nebudeš si přece kupovat brd vypalovačku kvůli tomu, že chceš na brd-médium naházet filmy, které nikde nepřečteš.
když už máš stažené filmy ve svých avi, mkt apod, tak je prostě nahážeš na flashku / sd kartu, podle toho co máš.

počet filmů: že neumíš malou násobilku (dělitelku), to tě tu na poradně nikdo doučovat nebude.
https://www.megahracky.cz/hrnek-vesela-zviratka--velka-nasobilka/