Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD gpu

Potreboval bych poradit. Kamarad neustale trva na GPU od AMD. Ja se v AMD moc neorientuji a potreboval bych poradit jaka GPU vychazi od nich v nejlepsim pomeru cena/vykon. Co jsem se orientacne koukal, tak neni moc na vyber. Nedostatek jako u nvidie? Karta by mela byt urcena na hry. Za nejake navrhy budu rad. Dekuji

zbytek sestavy nehraje roli. Stavělo by se nové PC. Cenový limit je poměr cena/výkon Pokud bude výhodná gpu za 8000,- pokud bude výhodná za 15000 tak to taky není problém. Pokud bude dostatečně výkonná za 4000 tak nač platit zbytečně více za něco podobně výkonného. Jde o to, aby se na tom rozjely nejnovější hry v plných detailech, to je jediná podmínka. Já bych jej tlačil do nvidie, jelikož se v AMD grafikách neorientuji, jenže od nvidie není dostupné zhola nic a když tak, tak předražené krámy, které neodpovídají cenově k výkonu. Jestli je výběr AMD gpu stejně mizerný jako u konkurence netuším. Kdyby se gpu vešla do 220mm délky bylo by to ideální, když ne, tak se nic neděje a poradím si.

Já dělám AMD, mě Nvidie do PC nesmí.

Sapphire RX 5600XT (Sapphire je luxus, to sou nejlepší karty na AMD, mají nejlepší chlazení a plošnák VRM)

A vic než 8500,-Kč bych kartu nevzal(max je RX5600XT), protože budou RX 6xxx

Zajímají tě karty RX 5500,5600XT a pak bych čekal na RX 6xxx

Tady si najdeš, jak si výkonově stojí - aby si to porovnal s Nvidii
https://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_rtx_3070_gaming_x_trio_review,13.html

kdy myslíš, že budou dostupné v širším výběru? Leden, únor?

koukal jsem se na radeony 5600xt, jak jsi doporučoval. Ceny dobré, sapphire vypadá skvěle, ale nenašel jsem ani jednu kartu do délky 220mm. To se nic takového nevyrábí u AMD?

22cm to sou ty 1xventilátor, mini ITX

Sapphire je tenkrát dělala
https://www.czc.cz/sapphire-radeon-pulse-itx-rx-570-4gd5-4gb-gddr5/230050/produkt
https://www.czc.cz/sapphire-r9-nano-4g-4gb/178315/produkt

-------------------------------------
Ty krátký karty asi nebudou (možná hodně později) , bych radši koupil větší bednu už kvůli chlazení.
AMD Radeon vyjdou první reference, nereference ostatních výrobců dorazí později, to chce vyčíhat, leden,únor budou karty normálně v obchodech.

Všichni sou nažhavený, mají Ryzeny 5xxx a nemají GPU RX 6xxx (čekají až budou)

Nemusí to být ty jednoventilátory, dělají se i 220mm dvouventilátory. Právě to chceme postavit na mini ITX v malé skříni. Chlazení není problém, jde jen o to, aby karta měla onen maximální rozměr a byla výkonná. Když nebude, tak to bude muset jít do větší bedny, co se dá dělat ale chtěli jsme se pokusit to dát do téhle konkrétní.

třeba tahle má požadovaný rozměr, akorát to není co hledáme https://www.mironet.cz/zotac-gaming-rtx-2070-super-mini-16051770mhz-8gb-gddr6-256bit-hdmi-3x-dp-215w-68+dp443620/ tak něco v podobné velikosti snad bude i v 6xx řadě od AMD.

18 listopadu mají vyjít 250W a 300W karty (RX 6800 a RX 6800 XT) . Ty se podle mě do 220mm délky nevejdou ten zotac má 210W a to předtím 150w tak možná časem jestli to vůbec jde uchladit.
Takže počítám si počkáte do února až vyjde něco slabšího.

Pokud si prolétneš tabulky i jiných grafik na https://www.techpowerup.com/gpu-specs/zotac-rtx-2070-super-mini.b7603
tak asi zjistíš to že těch 210 mm byla hodně vzácná výjimka.
https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-rx-5600-xt.c3474
a koupíš větší bednu. A nebo taky ne -byl jsem jen na těchhle dvou.

Koukal jsem, tak gigabyte dělal menší radeony 5600 nějakých 226mm což by se použít dalo. Ono teoreticky by asi výrobci měli dát nějakou výkonnou variantu do malé skříně. Větší skříň můžu pořídit vždy nebo ji nějak mechanicky upravit, ale je výzva to dát do téhle.