Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nakup na aliexpresu, oklamavani cen

Ahoj, posledni dobou mam problemy pri hledani nejlevnejsich predmetu na aliexpressu. V listu vyberu free shiping, seradit od nejlevnejsiho a vyjede mi seznam predmetu, kde je cena dynamicka, v nejakem intervalu. Problej je v tom, ze kdyz otevru predmet a vyberu ho, cena je jina nez v seznamu, obvykle 10x vetsi. Protoze polozka obsahuje vice druhu/moznosti odeslani z ciny, usa, atd..

Kdyz vyberu cinu, cena je 10x vetsi nez v listu polozek, pokud vyberu napriklad usa, cena odpovida tomu co sem videl v listu, ale nelze to dorucit do me zeme.

I kdyz si v listu vyberu pouze z ciny, stejne mi to neda relativni vysledky, tohle je fakt hrozny, to ty filtry vubec nemusim pouzivat. Neznate nejaky stranky co si s tim poradi lepe,? Diky za rady

Toto je žial realita na aliexpresse posledných pár rokov, a nespravíš s tým nič. Momentálne je to jedna pasca za druhou nastražená na zákazníka. To čo si popísal neni jediná finta. Je ich tam kopa. Napríklad sú asi tri druhy počítania poštovného, pokial sú všetky položky free shipping, celý nákup je free shipping, ak je tam položka s poštovným, pripočíta sa. A teraz ešte poštovné ak je pri danej položke udané tak sa počita tak, že niekde sa spočítavajú všetky dané poštovné každej položky z objednávky (takýto nákup potom vyjde zväčša dosť draho :D, ale nemusí to tak byť vždy a pokial sú tie sumy poštovného neni prepálené tak celkový nákup môže výsť ok - ale to býva málo kedy), niekde sa zase započíta len najvyššie poštovné čo je u nejakej položky na objednávke a niekde poštovné je vypočítané podla váhy nákupu a tomu je priradené odpovedajúce poštovné i keď je udané samostatné poštovné u každej položky. Free shipping už dávno neni zárukou najnižšej ceny, niekedy sa nájde položka s udaným poštovným ktorá vo výsledku je lacnejšia ako tá najlacnejšia free shipping. Tak isto si treba dávať pozor pred objednaním aby u všetkých položiek pola vybratá rovnaká poštová služba, prípadne kombinácia free shipping + rovnaká poštová služba u zostávajúcich položiek. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že ušetriť sa dá najmä týmto čarovaním s poštovným a výberom vhodného predajcu kde nakúpiš. Len to žere čas :-/. Inak asi jediným použitelným vodítkom dobrej ceny je pozerať sa na počty predaných položiek, tam kde ich predajca predal vela je zrejme aj dobrá cena. Ale aj tak z vlastnej skúsenosti neradím hladať úplne najnižšiu cenu, lebo tí najlacnejší predajcovia, to sú všetko všelijaké činske socky čo si takto prilepšujú domáci rozpočet a zaslaný tovar je častokrát podradnej kvality, navyše poslaný najlacnejšou a najpomalšou dopravnou službou, takže to nestojí za to.

Ale tohle vše přece vidíš rovnou při vytváření objednávky nebo v košíku před placením.
Není to nic skrytého, není to nic takového, že bys koupil, zaplatil a přitom ti strhli víc peněz, než byla objednávka.

Záleží na tobě, zda akceptuješ free shipping bez trackingu s doručením do 80 dnů nebo si připlatíš 20+ Kč za Aliexpress standard shipping s trackingem (pořád je to levnější než Zásilkovna). Záleží na věci, kterou kupuješ a jak rychle to potřebuješ mít doručeno. Pak máš opak tvých "čínských socek" ve formě "místních držgrešlí", kteří pro ušetřenou korunu udělají cokoliv a pak si stěžují.

Tak jasné že to vidíš pred zaplatením, ale ide o to že si to najprv musíš naklikať do košíku a až potom zistíš že čo a ako sa počíta u daného predajcu a akú sumu sumárum nakoniec zaplatíš, takže v reále to potom je človek nútený robiť tak že si rovnaké veci naklikám od viacero potenciálnych predajcov a až potom vlastne zistím od ktorého je to výhodnejšie, no ale to žere čas a je to riadna otrava. Cca tak pred dvomi tromi rokmi než zaviedli všetky tieto skvelé možnosti bolo naozaj vyhladávanie na ali jednoduchšie a prívetivejšie ako je dnes. Dnes je napríklad úplne nepoužitelné zoradenie podla ceny, pretože je tam to rozpätie cien spôsobené tými viacpoložkovými tovarmi kde predajca pridá k tovaru napr. za 20 $ ako možný doplnok k nákupu nejaky blbý káblik za dolár. Takže celé zoradenie podľa ceny je tatam. Navyše ako som si všimol tak na ali sú aj tovary ktoré cez vyhladávanie nie sú dohladatelné, ale pritom tam sú a dajú sa normálne nakúpiť. Viac krát sa mi totižto stalo že som našiel niečo na ali cez google, ale keď som dal vyhladať danú vec priamo na ali tak ju to nenašlo ani keď som okopíroval celý popis. Jednoducho tam asi majú aj nejaký systém ktorý zvýhodňuje určitých predajcov - zrejme ktorý si zaplatia, a tý čo si nezaplatia sa vo výsledku vyhladávania ani nemusia objaviť. Proste poviem to tak, že celé to vyhladávanie na ali momentálne čo tam je, funguje tak aby maximalizovalo zisky obchodníkov (čo je síce pochopitelné) ale zákazníkov to akurát tak naštve.

To mě připomělo jak jeden čas fungovalo aukro, kdy cena zboží byla třeba korunu a k tomu třeba 500 poštovného (nešlo jen o to, že 501=500+1 to by asi mohlo být zákazníkovi jedno (kromě blbého řazení), šlo i o obcházení poplatků (provize), které se platily z ceny a ne z poštovného). Tam to tehdy řešili tak, že dali možnost třídit podle ceny s poštovným a tihle vykukové zmizeli (ale vsadim se, že jim ani tak nešlo o kupující, ale právě o ty unikající provize), možná to i lépe hlídali, nevim, od doby, co byla možnost řadit podle ceny s dopravou jsem na to už nenarazil.

Pozor aj pri postovnom, zavisi asi aj od vahy, objednaval sol LED listu, 1 ks, ok, free shiping, 2 ks tak isto, ale pri 3 mi hodilo dopravu asi 2 EURA . . . podobne USB nabijacky vo vyhladavani, ze cena od 1 EURA, a ked to rozkliknem tak 10 roznych nabijaciek za 10 euro, a jeden USB kabel v tej cene 1 :-)
Na prvy pripad pozor, druhy si vsimnes