Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android - Jak opravit nefunkční wi-fi?

Dobrý den,

Byl jsem nucen reklamovat mobil a teď mám dočasně náhradní, ale to nechci rozebírat.

Každopádně, pár dnů to fungovalo v pohodě, ale když jsem se včera vrátil domů, tak po celou dobu blbla wi-fi.

Tak jsem to nechtěl řešit a doufal, že to bylo pouze dočasné, ale dnes se nic nezměnilo. Momentálně wi-fi, i když je stále připojená, nefunguje. Občas zazvoní telefon kvůli upozornění na novou zprávu apod., ale pouze proto, že najednou to oživne a za chvíli to zase zkolabuje.

Jelikož data naštěstí fungují, tak bych mohl dočasně používat data a nejpozději za měsíc měl mobil zpátky, avšak bohužel jsme v ČR, takže to není možné.

Zkoušel jsem restartovat wi-fi, odstranit síť a znova přidat nebo restartoval celý telefon, ale vše pomohlo pouze dočasně nebo vůbec.

Lze to, prosím Vás, opravit změnou nastavení (mám aktivování vývojářský režim, ale bez root) nebo pomocí nějakého aplikace? Doufám, že není problém v HW, ale to nelze říct.

Děkuji

PS. Resetování telefonu beru jako nouzovou možnost.

Díky, to je zajímavá možnost. Avšak, u jednoho zařízení by dávalo smysl, že nevím, na čí straně je problém, ale to není tento případ. Na notebooku to funguje a teď jsem to zkoušel i přes televizi (paradoxně zase ve stejné místnosti) a opět žádný problém, takže nechápu, proč by měl být problém v routeru. Samozřejmě to zkusit můžu, ale i kdyby to fungovalo (což docela pochybuji), tak k čemu mi to bude dobré?

Samozřejmě se občas stane, že nějaká veřejná wi-fi nefunguje, ale v tom případě nemá internet nikdo.

vůbec ne. samozřejmě předpokládám wifi normu, ve kterém ty krámy fungují, čili 11n na 2.4ghz.

Router buď funguje nebo ne.

to jsem vyvracel už v minulém threadu, ale myslím že šlo o házení hrachem.

dokonce se u některých krámů stávalo, že jejich ovladač neviděl případné vysílací kanály 12-13, byl napevno nastavený na usa rozsah 11 kanálů.

HW se často projevuje tak, že buď funguje nebo ne.

Teda, aspoň tak jsem si to myslel. Ale, z vlastních zkušeností teď vím, že až podezřele často to tak není.

Každopádně, v routrech se nevyznám, ale co se týče toho mého, nikdy se mi nestalo, že by fungoval pouze "částečně", proto jsem tuto možnost okamžitě zavrhl.

Tak teď nevím, co si mám myslet. Bohužel jsem dnes neměl možnost zkusit jinou wi-fi, ale nainstaloval jsem tuto aplikaci (pouze z nouze), ale nemělo to vliv. Tak jsem mobil restartoval a funguje to bez problému už několik hodin.

Nechci říkat hop, ještě nemusí být problém vyřešen. Taky je otázkou, jestli na to ta aplikace měla vliv, protože všechny předešlé restarty pomohly pouze na pár minut.

Tak, dneska se to stalo třikrát. Vaše aplikace vůbec nepomohlra. Aplikace, co jsem zmínil já výše, taky nepomohla, ale umožňuje otestovat wi-fi a podle něj fungovala. Taky je mi záhadou, proč tato aplikace ukazovala, že dochází k download, ale pouze řádově v B.

Každopádně, napoprvé stačilo vypnout a zapnout wi-fi, ve zbylých dvou případech bylo nutné restartovat telefon. A hlavně, ve všech případech to mělo dlouhodobější efekt.