Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno CPU a GPU problém

Dobrý den přeji mám dotaz: Je možné, že by si grafika nerozuměla nějak se sestavou? Hry hraju minimalně spíše ty starší typu GTA SA online, manhunt, teď Gears of War, ale jde o to, že na integrované grafě to jelo ok, sice low detaily male fps ale co jsem dodal gk: Nvdia gt 730 2gb hry jedou na full jenže celkově se mi PC zdá o hodně pomalejší. Sestava
: Intel Core i5 3470 @ 3.20GHz 31 °C
Ivy Bridge 22nm technológia
RAM
4,00GB Single-kanál DDR3 @ 798MHz (11-11-11-28)
Základná doska
Hewlett-Packard 3397 (Intel Core i5-3470 CPU @ 3.20GHz)

No vzhledem k tomu, že se stím setkávám pouze a jen v mém zaměstnání, jinak tenhle problém ani neznám, takže sorry asi ti nic jiného než koupit další 4GB ram asi neporadím.
A proč jedou hry, ty hry co jsi napsal, nejsou nějak extra náročné. Zahraj si hry typu Crysis 3 v 1920x1080 a uvidiš sám kde je problém.

pleteš.
4gb ram je pro dnešné webové stránky málo, po nějaké době začne pc swapovat - záleží na složitosti stránek a jejich reklamních skriptů, můžeš sledovat nárůst zabrané ram.
hry desítky let nehraju, ty názvy mi nic neříkají, nevím jestli se vlezou do 4gb ram a stačí jim to.

ta kancelářská grafika je fajn zadarmo nebo za jedno pivo, jinak by byla o něco lepší gt1030 (chápu že bys ji bral asi taky, kdyby ti ji cpali za stovku. spíš nechápu když klikáš na nějaké ty hry, že přece jen nevyhlížíš něco jako gtx1050 - dnes naprostý lowend)
ale pokud máš dojem jako by pc byl ještě pomalejší, pak pochybuju o kvalitě instalace ovladačů. asi by si ten letitý krám zasloužil novou čistou instalaci.

No to by mohlo být ono, na FullHD rozlišení to může ta grafárna slabá. Zkus dát nižší rozlišení, pokud to pojede lépe, tak je to grafárnou. Ona ta GT730 byla slabá šunka už když vyšla, byl to fakt krám na hry nevhodný.
Jo a ještě něco - tyto starý grafický karty disponovaly poněkud stupidní funkcí "Turbocache", nebo tak nějak se to jmenovalo, kdy to ukouslo z RAM a přiřadilo to grafické kartě. Že to ta grafika nevyužila, to bylo vedlejší, ale marketingově to číslo vypadalo skvěle, že grafárna umí obsloužit hodně paměti. Jenže už nevím, jak se to aktivovalo, nebo vypínalo, možná google napoví. Ale pokud se ti PC zdá pomalejší, může to být i tím.

Ale asi jsem fakt debil vysvětlli mi to po lopatě hry: naročné na grafiku na celkový chod - to jde ok, ale obyč kancl prace ne? Kde je ten zakopany pes? Přece nebudu odpojovat a připojovat gk podle toho jestli jdu hrat, nerbo pracovat.

Aha děkuju zkusím si to najít, jen mi to fakt hlava nebere, ramky sou objednané obsadím celych 16 co mi deska dovolí :D

No já především z tvýho popisu příliš nepochopil, co máš za problém.
Zdá se ti slabý výkon ve hře?
Nebo je to naopak ve hře OK, ale zpomalil se ti počítač při práci?
Pokud ti jde o druhou možnost, tak jsem naznačil - grafická karta ti ubírá RAM, takže prakticky místo 4 GB máš jen 2 GB, protože zbytek si pro sebe vyhradila grafárna a tobě to teď chybí.

Edit:
už to vidím

Ve hrách je nárust strašně znatelný, vše mám na full, jenže při běžné činosti - maily, net je spomalený, co je těžkého na tom pochopit?

Tak to by mohlo být ono. Přidání paměti by to mělo vyřešit.

Ano sem debil sem gpu strčil do blbéího sloutu, proto mi vrtalo v hlavě kde je chyba. Jako hry jely na super, teda ty co hraju RAM sem taky navyšil na 8 GB a GPU sem sem strčil do sprápvneho slotu. Teď mi nepadá nic, hry fakt na max. Což sem testnul na full ve všem třebas metro 2033 a a ostatní kraviny co jde na tomto gpu a cpu. Děkuju za rady, RAMKA pomohla i gpu strčit kaj ma.