Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows 10 - pomalejší náběh + nabíhá do spořiče obrazovky

Dobrý den, instaloval jsem win10, ale nějak divně mi nabíhá, trochu pomalu a navíc zůstane viset na obrázku hor nebo co to je jakoby spořič a reaguje až když se dotknu touchpadu, tak se objeví přihlašovací obrazovka do microsoft účtu, který jsem vytvořil při instalaci. Po zadání pinu se pak rozjede plocha a můžu teprve pracovat s win10. Možná jsem něco dal blbě při instalaci, že to tak divně nabíhá. Díky za radu nebo odkaz na řešení problému. Je to notebook asus x555u. Dokonce mi při nějakých změnách v biosu přestal nabíhat úplně, zmizel celý disk. Instaloval jsem z flešky ntfs win10 64 bit MBR ne GPT. M74

Je to jak píše Toupalik, SSD hraje fakt velkou roli, neuvěřitelný rozdíl v rychlosti oproti HDD.
Můj notebook je nyní cca 10x rychlejší a vyměnil jsem pouze HDD za SSD, vše ostatní zůstalo stejné.

Co se týče toho náběhu Windows 10 do "spořiče" (přihlašovací obrazovky), tak ony jinak ani naběhnout nemůžou, když tam máš heslo.
Založ si nový účet (s omezenými právy - standardní uživatel - kvůli bezpečnosti) z kterého budeš chodit na net bez hesla a Win10 naběhne rovnou do něj.

Samozřejmě jen pokud nikdo jiný na tvůj PC nechodí nebo používáte všichni stejný účet. Jestli tam chodí víc lidí na vlastní účty a navíc s hesly, tak Win10 naběhne do přihlašovací obrazovky, protože neví kdo na PC jde ani nemůže sám zadávat hesla.

Pokud je ten MS účet jediný s admin právy, tak bych si založil nový s admin právy a MS účet smazal. Předpokládám, že bys ho stejně nevyužíval. Budeš to tak mít čistě jen osobní účty, žádný MS účty, který to dělají jen zbytečně složitější pro laiky.

A na admin účet chodím jen pokud mě k tomu Windows donutí, nebo instaluju víc věcí a nechce se mi pořád z účtu s omezenými právy vypisovat heslo.

Nevím, jestli jsi ho už vytvořil nebo ne, tak dávám rovnou návod i na jeho vytvoření.

Nejdřív se přihlaš do toho MS účtu s admin právy a pak:

1.) Klikni na hlavním panelu na ikonu lupy a tam napiš - účet
2.) Hned první v nabídce vyskočí - Spravovat účet (klikni na to)
3.) Tam pak vyber - Rodina a jiní uživatelé

Teď POZOR, nastává mezikrok - ODPOJ INTERNET (jinak ti to nabídne zase účet MS s emailem atd.)

4.) Klikni na - Přidat do tohoto počítače někoho dalšího
5.) Zadej název účtu a heslo + odpověď na 3 bezpečnostní otázky a potvrď
6.) Nový účet se objeví dole v nabídce - klikni na něj a vyber - Změnit typ účtu, tam pak zaklikni Správce a potvrď OK

No a pak do toho nového účtu s admin právy vlezeš a tímhle postupem se proklikáš zase do bodu 6.) (vynecháš samozřejmě body s tvorbou nového účtu a půjdeš hned do seznamu účtů) odkud smažeš ten účet MS. ;-)

no dělal jsem to dřív než jsem si to tady přečetl. vytvořil jsem místní účet bez hesla, nastavil jsem to ať se to přihlašuje na ten nový účet, který je typu správce a pak jsem smazal ms účet, ale zůstala tam v položce e-mail a účty emailova adresa s příponou outlook.cz co jsem vytvořil spolu s ms účtem při instalaci. tak nevím jestli tam něco z toho starého ms účtu zůstalo někde schované, ale asi jen ten email. v položce vaše účty je místní účet jako správce, je to ok?

No a nejde ten email odtamtud smazat? Zkus na něj kliknout, jestli se objeví nějaká nabídka.

Jinak účet správce by měl být s heslem a odtamtud bys moc na net chodit neměl. Na net bys měl chodit z účtu s omezenými právy, tedy standardní uživatel. Je to kvůli bezpečnosti, aby nemohl nějaký vir nebo útočník, kdyby se ti dostal do PC, tam udělat bordel a ani si sám nebudeš moct smazat nějaké systémové soubory omylem.

Nejlepší by bylo, kdyby sis vytvořil ještě jeden administrátorský účet Správce, tentokrát ale s heslem, přihlásil se do něj a odtamtud změnil tenhle účet, co je teď máš bez hesla, na účet s omezenými právy (standardní uživatel) a nechal ho bez hesla (a pojmenoval ho třeba Uživatel), aby Win do něj mohl lézt rovnou. A z tohohle účtu s omezenými právy bez hesla teprve choď na net.