Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou druhou RAM pro NB k 2GB DDR3?

Zdar,

mám, prosím, doplňující dotaz k mému předchozímu o upgrade RAM.

Musí to být úplně ta samá RAM, se stejným kódem, nebo může být i jiná, od stejného výrobce, ale s jiným kódem, když parametry budou stejné?

Nyní je tam tato:

[RAM-2-GB-M471-B5773-CHS-CF8.png]

Úplně tu samou mají zase jen v zahraničí a za tisícovku, tak bych chtěl pohledat u nás něco kompatibilního.

Co třeba tyto, šly by tam?

Vidím tam ale rozdíl číslech PC3-10600S a PC3-12800S, zatímco moje má PC3-8500S
Hraje tento parametr nějakou roli nebo je to fuk?

A také jsem zjistil, že se moduly liší v parametru MHZ, to také musím zohlednit?
Pokud ano, jakou MHZ má moje RAM a jaké všechny parametry musím zohlednit?

Díky za radu! :-)

Vím, že je to starý krám a nemá moc smysl s ním něco dělat a nevyplatí se to ani finančně, protože náhradní díly se už nevyrábí, takže ty stávající jsou předražené. Ale jde o to, že mě montování notebooků začalo bavit. Takže teď vytahuju ze skříní staré nefunkční notebooky a opravuju je a upgraduju. :-D Navíc je to i trochu nostalgie, oživit starý stroj, na kterém jsem kdysi strávil hromadu času hraním Travianu a podobných blbostí. :-p Budu ho pak mít jen jako takovou nouzovku pro dobrý pocit, kdyby mi náhodou lehlo všech zbylých 7 notebooků. :-D

Pokud koupíš rychlejší ram, tak první slot určuje rychlost ram a druhy slot se podřídí prvnímu slotu.
Do prvního slotu dáš pomalejší ram, druhý slot rychlejší ram (pojede podle prvního slotu, poníži se podle první ram)
Pokud máš ramky 1333MHz cl11, 1333MHz cl9(časování cl9 je rychlejší, nižší cl je rychlejší)
Používej program CPU-Z, ukáže CPU, chipset, časování a frekvenci ramek

Já kupuju na Aukru, tady sem našel ramky ddr3 do notebooku
https://aukro.cz/vysledky-vyhledavani?text=PC3&categoryId=101219
-------
Sem dostal notebook zadarmo na pokusy, Intel Celeron 530 1M Cache 1.73 GHz, 1GB DDR2, 80GB SATA
Sem ho za 1150,-Kč natunil, Intel T7500 za 150,-Kč na Aukru, 2GB RAM, novej WD 250GB SSD 1000,-Kč, Win10 Pro.
Až notebook chcípne, vyndam to SSDčko a dám ho jinam.

Pokud koupíš rychlejší ram, tak první slot určuje rychlost ram a druhy slot se podřídí prvnímu slotu.

Díky za info, tohle jsem nevěděl. ;-)

To Aukro, našel jsem tam tuhle RAM, myslíš že je kompatibilní?
Parametry snad OK, pokud jsem něco nepřehlédl, ale není to Samsung, takže šance na nekompatibilitu je asi větší.
Akorát to časování CL, u té na Aukru, se mi nedaří zjistit, takže nevím, která je pomalejší a šla by tedy do prvního slotu.

Sem dostal notebook zadarmo na pokusy ... Sem ho za 1150,-Kč natunil

Tak to jsi měl štěstí na komponenty. Mě stála jen stará použitá heatpipe přes 1500kč. :-?
Ale nenašel jsem ji jinde, než ve Francii, naštěstí aspoň bez cla a s dopravou zdarma.
Měl ji tedy i Číňan, ale se clem by to vyšlo nastejno, plus bych na to čekal 3 měsíce (z FR 10 dní).

Já sem do notebooků plácal paměti ruzných vyrobců co mi přišli pod ruku.
Klidně ramku kup, přinejhorším je prohodíš ve slotech.
Nebo zapojíš jednu ramku a podíváš se v CPU-Z jaký má časování, pak se podíváš na druhou ramku.
Klidně můžeš vzít i tuhle 1600MHz
https://aukro.cz/pamet-do-notebooku-so-dimm-pc3-2g-1600mhz-6977571152

Zapojíš jí do druhýho slotu, pojede podle ramky v prvním slotu 1066MHz