

Dell 5290 2-in-1 se s dockem Dell WD-15 dost hřeje
Mám Dell 5290 2-in-1 a schválně jsem si k němu koupil dock Dell WD-15, abych je doma mohl jenom propojit a pracovat na velkém monitoru a s normální klávesnici i myší, přičemž bych se nemusel starat o napájení a dobíjení NB. Zjistil jsem ale, že se NB přitom mnohem více hřeje, hlavně v levém vrchním rohu, a dokonce jednou se přitom hodně zpomalil a sekal, takže jsme měl problém jej vůbec vypnout, ať vystydne. Po odpojení od docku teplota vždy rychle a razantně klesne.
Přikládám to tomu, že 120W zdroj do něj zbytečně pere elektřinu, i když je plně nabitý a tím se možná akumulátor zbytečně přebíjí a zahřívá, ale možná se mýlím, je to spíše kvůli tomu, že komunikace s dockem a posílání obrazových dat do externího monitoru je pro něj mnohem větší zátěž, než autonomní fungování. Předpokládám, že dock bez napájení fungovat nebude, takže nebudu moci vypnout zdroj a tím eliminovat nabíjení v případě nabitého NB.
Nesetkal se s tím někdo a nevím, jak to eliminovat?
Takže odinstalovat a znovu naistalovat veškerá zvuková zařízení pomohlo jenom na chvíli, a pak se NB zase začal náhodně přehřívat. Náhodou jsem zaregistroval, že se přitom vždy nejdříve spustí Waves MaxxAudio Service Application, tak jsem si jej vyhledal v aplikacích "Po spuštění" a zakázal jeho automatické spuštění. Na chvilku se zdálo, že věc vyřešena, ale nebyla a NB se zase po připojení k docku náhodně přehříval.
To už jsem ale věděl, kam jít a v sekci "Po spuštění" jsem plánoval postupně vypínat veškeré audio a Realtek programy. Nejdříve jsem zkusil Správce zvuku Realtek USB, jelikož se daný problém objevoval jenom při připojení docku přes USB a .... asi to fakt bylo ono, jelikož od té doby se již daný problém neobjevil. Kupodivu USB reproduktory připojené do docku přesto normálně fungují!
no jo, ale bez toho realtečího správce zvuku (přesněji zabarvovač a propojovač zvuku) si nebudeš moct nastavit poslechový prostor jako v kolínské katedrále. někomu by to mohlo chybět.
na to je dobrý ms autoruns, kromě výpisu všemožných startujících bloatware ukazuje i jejich výrobce.
Jo, to mě na tom štve nejvíce, jelikož jsem si na HiFi poslech vážné hudby pořídil špičkové Logitech S-150: https://youtu.be/7-No5eiYRFI (ve skutečnosti jsou ještě mrňavější než vypadají na videu
).