Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájanie grafickej karty

Ahojte. Chcem sa opýtať kto mate silnejšie grafiky. Napr. co mate napajanie 2x8pin... Staci ked to pôjde z jednho kabla co ma na konci aj druhy 2x8pin cize 16pin z jedného kabla od zdroja... Alebo je lepšie natiahnut 2 samostatné kable z modulárneho zdroja 8 pinove? Aby ten jeden kabel nebol moc zatazeny.?? Alebo to je úplne jedno? Dakujem za rady
Ide o grafiku rtx 3070 a 750watt zdroj..
Dikes

Pořád se ale dostáváme k bodu, že když nepozoruji nestabilitu, tak není důvod k tomu abych to neměl na jeden kabel. Až začnu pozorovat nestabilitu, tak to začnu řešit. Do té doby nebudu strkat navíc kabel do bedny bez nějakého objektivního důvodu. Jestli máš něco k desce od asrocku, tak se zapoj do diskuze v příslušném vlákně

Dobrej elektrikář použije co nejsilnější drát protože ví, že na drátu vzniká průchodem proudu úbytek napětí.
Výrobci zdrojů se s průřezem drátů moc nepředají, měď je drahá a je potřeba snižovat náklady.
Druhý úbytek napětí vzniká na konektorech, modulární zdroj je z tohoto pohledu prasárna. Když použiješ dva konektory a vodiče k připojení napětí k vga přijde ke grafické kartě vyšší napětí.
Třetí věc je proudová zatižitelnost kontaktů. Na každém vypínači / čokoládě máš napsané pro jaký proud jsou. Čím menší proud jde tím déle vydrží a nehrozí, že to vznikajícím teplem zahoří nebo se kontakty opálí.

Bavíme se o proudu okolo až 20 ampér, pro představu do hlavního předního světla osobního auta jde 5A.

Ja ti rozumim a vsem co tady obhajuji vic kabelu kam tim mirite. Ale porad je tady situace, ze kdyz to hodim na jeden kabel a nepozoruji zadnou nesabilitu, zadne zmeny v chovani GPU a konektory jsou ve stejnem stavu jako pred x lety, tak to zrejme funguje. Nebo chces rict ze ne? Tohle mne prijde jako naprosta prkotina. Daleko dulezitejsi rada by byla, kdybyste radili lidem at nesetri na zdroji.

Neviem ako casto chodis na tuto poradnu, ale ZDROJ sa tu riesi VZDY s tym, ze treba kupit kvalitny. A tomu zdroju, aj kvalitnemu iste skor prospeje, ak sa zapoji na dve vetvy, ako zatazovat(pretazovat) iba jednu. Kludne to maj STABILNE zapojene na jednej vetve, ale tu radime tak, aby sme zarucili co najdlhsiu zivotnost zdroja a celeho kompu.

5 let zapojeno na jeden kabel, žádná nestabilita systému. Rád bych znal někoho, kdo měl u kvalitního zdroje zapojenou GPU přes jeden kabel a pociťoval nestabilitu. To že někdo pociťoval u takto zapojené GPU nestabilitu, tak to nebylo zapříčiněno zapojením, ale zdrojem za litr. Můžete mně odkazovat na x "důvěryhodných" článků a stejně to budu pokládat za kravinu. Zdroj běží pět let a myslím si, že ještě nějaký pátek poběží a opravdu mu nezkrátí životnost přetěžování jedné větve. Za rok, za dva jej ještě prodám, takže se nedožije ani svého elektro konce (ještě poslouží někomu jinému). Jestli nemáš nic objektivního tom, že zapojení přes jednu větev snižuje životnost komponent, tak bych debatu v tomhle bodě ukončil. Jelikož jsou to pouze domněnky.

Toho, čo ho od teba kúpi už teraz ľutujem. A tu sme na poradni, nie na vyjedreniach osobných názorov(ty v inej debate o nákupe na splátky) a porovnávaní si pipikov(ty a ako ti to zdroj ťahá na jednu vetvu a potom ho ešte strelis nejakému chudákov). Mohol by si sa začať krotiť a zamerať sa na radenie. Ale zasa tvoj nick hovorí za všetko.

Rada zni, koupit si kvalitni zdroj. Pak to muzes mit zapojene na jeden nebo na dva kabely dle libosti a zdroj je v poradku, stabilita take. Ja myslim, ze tem co jej koupi bude slouzit klidne dalsich 5 let a bude jim jedno, ze jsem s tim mel zapojenou GPU pres jeden kabel. Jelikoz ne kazdy se vyziva ve stourani klackem v lejnu. Ja davam osobni zkusenosti do diskuze, ta ohledne to druheho kabelu ciste jen spekulaci. Az to budes mit nejak prokazane, ze tim ze zapojim GPU na jeden kabel, tak snizuji zivotnost zdroje, tak se rad na tu experizu podivam a hluboce se ti omluvim.

nehrotil bych to, karta má stejně vlastní měnič napětí dolů 12V -> 5V, nějaký úbytek ji nerozhodí.
dokud nebude uživatel pozorovat žádný problém, jeden přívod musí stačit. není to ani nejvyšší = nejžravější model z řady.

samozřejmě předpokládám soudnost a ne zdroj pro polský trh (whiteenergy a podobné shity s tenkými kabely).