Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Funkce kláves.

Dobrý den. Toto je dotaz mého syna z Francie. Potrebuji zmenit funkce klaves. Pro pouziti funkce napr F8 musim k tomu stisknout klavesu FN ( funkcne stejny jako SHIFT), bez stlaceni FN ma klavesa F8 funkci zvyseni hlasitosti. Rad bych to otocil. Děkuji za odpověď. W10 NB HP PAVILION.

Obecně, klávesa FN není viditelná v rámci systému.
Nelze tedy ovlivňovat funkčnost FN (v rámci systému, např. Windows).

Je možné ale napsat program, který bude běžet na pozadí a dosáhnete toho, čeho chcete.
Je to ale systémová záležitost. Ne rychlá. Ne jednoduchá.

Proto bych Vás odkázal na skriptovací program AutoHotKey.
S trochou štesí a kupou znalostí by se Vám mohlo podařit dosáhnout, čeho chcete.

//Editace

Možná Vám bude stačit řešení, které v BIOSe "trvale stlačí" klávesu FN.
Jak píše rádce nade mnou.
Nevím ale jestli tuto proprietální funkci podporuje přímo Váš typ notebooku.