Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvládnu vyměnit grafiku ?

Zdravím, potřebuju poradit. Před 4 lety jsem si kupoval herní PC. Vše fakalo až před 4 měsíci mi začal padat PC a po sléze nešel ani zapnout. Zjistilo se že odešla grafika a od té doby jsem na integrované grafice, díky které rozjedu fakt jen roky staré hry na minimum. Nejsem už extra hráč, ale chtěl bych do PC nějakou levnou grafiku, aspon na pár nenáročných online her. Nejsem ale zdatný ve výměně komponentů a moc nerozumím tomu jestli ke každé základovce půjde každá grafika. Chci se teda zeptat, jestli koupím z obchodu grafiku třeba za 2 litry, jestli je nějak složité, nebo to zkrátka zvládné zprovoznit i "casual" a zda každá grafika budu sedět k základní desce. Díky

bazarové gtx1060 jsou většinou nad 3.000.
pokud už na stupidní hry dlabeš a stačí ti něco za málo peněz, pak je lowend gtx1050.

je možné sáhnout ke konkurenci, ale chce to před výměnou grafik odinstalovat staré ovladače:
https://www.sbazar.cz/Ross.live/detail/122285166-sapphire-radeon-rx-470-4gb-ddr5
https://www.sbazar.cz/boris.becker/detail/126832768-sapphire-radeon-rx-560-pulse-s-4gb