Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem American Megatrend - ATA/ATAPI Problém

Pred časom mi zhorel starý zdroj 550W a nahradil som ho novým zdrojom, problém je počítač má problém nájsť grafickú kartu, dva krát sa reštartuje kým ju na tretí krát nájde. Potom skočí biosová hláška:
American Megatrend :

ASUS 787-K ACPI BIOS REVISION 1402, CPU Intel (R) Core (TM) I5-4590CPU @ 3.30 GHZ

Total Memory: 8192 MB (DDR-3 1600)

USB Devices Total: 0 DRIVE, 1 KEYBOARD, 1 MOUSE, 4 HUBS

Detected ATA/ATAPI...

SATA6GB1: SSD Kingston 128 MB
SATA6GB2: Toshiba 1 TB
SATA6GB3: HS-LG-DVD

Please enter setup to recover bios setting

Press F1 to Run Setup
Dostali sme sa do UEFI a tu som zmenil dátum na aktuálny, potom som klikol na save a change a win10 sa normálne načíta, problém je že každý deň toto musím absolvovať znova. Skontroloval som sata káble k mechanikám, nič sa ale nezmenilo. Skúšal som v UEFI dať deflaut, klikol na save a change, ale zasa sa nič nezmenilo. Objavil som návod na YT, typek riešil podobný problém, vyriešil to výmenou cmos baterky, dnes som kúpil novú ale po výmene sa nič nezmenilo. Hľadal som na viacerých fórkach, sú tam rozpísané stovky vlákien ale žiadne nieje vyriešené. Zakladám nové vlákno aby som vedel doporučiť, ľuďom na internete čo riešia podobný problém. Káble sú správne, poradíte mi?

i když to vypadá na možný problém s novým zdrojem, není o něm v textu ani slovo. je nový / použitý - kdo ví.
zdroj nemá jen výkon, ale je to konkrétní typ uvedený na štítku.

není běžné aby nějaký zdroj shořel, ale u totálních lowendů se to stane. u pyrotechniky nikdo nezaručí, co se děje v okamžiku destrukce, jestli zdroj náhodou nepoškodí připojenou základní desku, nebo i grafickou kartou s vlastním přívodem +12V. čili následky použití shitového zdroje mohou být mnohem dražší než jediný komponent.

když tento zdroj pojede s jiným pc bez problému (pokud je možnost to zkusit), je dalším podezřelým základní deska. ta se doma testuje hůř, ale ve svém věku asi nebudeš herní pařan a na týden se bez grafické karty obejdeš - pak uvidíš, jestli pc jen s integrovanou grafikou funguje.

Starý zdroj SEASONIC G Series 550w odišiel zo dňa na deň, po 6stich rokoch používania. Večer pred tým som vypol normálne počítač, na druhý deň sa pc už nezaplo. Zdroj je novy HEXA+PRO HS3-600 200-240V 4,5 A. Počítač sa dva krát reštartuje či použijem integrovanú grafickú kartu VGA či externú AMD. Skúšal som už.

Proste tam máš něco načaté a pokazene. Problem bych nazval spis pocitac normalne nestartuje. Možná to dela hen po tom co je v noci v klidu.

Pro zuzeni komponent by to mohlo byt

Ty mechaniky bych odpojil
Misto disku dat jiny.
Vymen8t ra.

Muj odhad je ze je v haji deska nebo cpu.