Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inkoustová tiskárna a udávaný počet stran

Kdysi bývala situace prozaická: výdrž náplně se udávala pro tisk textu, s pokrytím stránky 5 %.

V dnešní době se dost tisknou fotky; proto mi není jasný, zda udávaný počet stran na jednu náplň je míněn na tisk fotek na A4 nebo jde stále o text s pokrytím 5 %. Opravdu to nedokážu posoudit.

Abych byl konkrétní: černá náplň a barevná náplň. U té černé se udává 600 stran a to při ceně 649 Kč; u barevné je to 400 stran při ceně 599 Kč.

Zamýšlený použití je pro tisk textu nebo textu s obrázky, převažovat bud text. A nějak se mi pocitově nezdá, že by stránka čb tisku stála přes korunu jen za barvu, papír v to nepočítaje.

Jak to tedy, prosím, je? Děkuji.

Marketingoý odrb. V žiadnom prípade nevytlačíš 500 strán f;A4 s plným fotom vo farbe na jednu náplň. Tiež záleží od nastavenia kvality tlače v dpi a množstva "bohatosti" atramentu. Beztak sa aj pri tlači čierneho textu priprcáva farba do fontov. Niektoré tlačiarne môžu tento neduh eliminovať, prská výhradne čierna do fontov. Farebný toner spí.

Protože se v tomhle segmentu nepohybuju, normy jsem si nevšiml. Kaju se.

Trochu jsem pohledal a našel jsem o normě info - jak se provádí testovací tisk a že metodika říká, že je pět vzorů pro tisk, ty vzory jsem viděl, každej je totálně jinej než ostatní a o pokrytí mi to vlastně neřeklo nic.