Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Herní notebook do 30tis

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na váš názor na výběr notebooku na hraní. Vím že na hraní je stolní počítač, ale časté cestování nedovoluje velkou bednu. Na výběr je ze dvou notebooků(ale klidně můžete doporučit jiné).
https://www.datart.cz/hp-pavilion-gaming-15-dk0103nc-core-i5-9300h-quad-15-6-fhd-antiglare-slim-ips-250-nits-narrow-border-16gb-ddr4-2dm-2666-ssd-512gb-pcie-nvidia-geforce-gtx-1660ti-6gb-with-max-q-non-odd-wifi-intel-ac-2x2-mu-mimo-bt-5-backlit-keyboard-windows-10.html

https://www.datart.cz/-15-dc1601nc-omen-by-hp-gamora-19c1-core-i7-9750h-hexa-16gb-ddr4-2dm-2666-1tb-7200rpm-512gb-pcie-nvidia-geforce-gtx-1650-4gb-15-6-fhd-antiglare-slim-ips-60hz-narrow-border-loc-w10h6-adv-1c19-czech-sk-shadow-black-warr-2-2-0-euro-m$1132-add.html?id=1621186

Jsem zastánce varianty s lepší grafickou kartou(pokud se nepletu, tak grafika je důležitá na hry, spíš mě zajímá jestli grafiku i5 nebude brzdit I7 mi přijde na 1650 přepal), ovšem ten druhý má zase lépe uspořádané disky.
Druhý je dotaz zda-li se bude moci nějak přidat další disk(nebo jen externě).

Děkuji a přeji hezký den.

co nebrat: 15" tělo, ve kterém zavazí zbytečný druhý disk. to celé výrobce udělá módně tenké, takže to nejde uchladit, odvod tepla nestačí ani na tu 1650.
s hp omen je tady špatná zkušenost.
herní notebůů mi nic neříkají. kdybych to měl kupovat, asi něco od msi.

dobrý den omlouvám se za pozdní odpověď,

ještě jsem se díval na další notebooky a padnul mi do oka tento https://www.datart.cz/legion5-15arh05h-phantom_black-ryzen_5_4600h-16gb-8-8-_ddr4_3200-512gb_ssd-rtx2060_6gb-15-6fhd_ag_300n_144_n_srgb-4cell_80wh-720p_hd_4mm_camera_w-array_mic-w10-home-bklt_4zone_rgb-82b1004uck.html Chtěl bych se zeptat na váš názor ohledně I5 nebo AMD(jestli nebude brzdit až moc grafiku). Notebook bude provozován s chladící podložkou. Ještě bych se rád zeptal, zda-li bude možné do budoucna přidat další disk (aspoň 1 TB).

rtx2060: toto bych viděl v tom malém těle jako neuchladitelný krám, co brzy odejde. čili 30t. vyhozených do kanálu - no moje nejsou.
ty krámy, kterém umožňují mít ještě druhý disk, vymýšlel někdo pomatený - kudy má proudit vzduch, když tam výrobci nechají zavazet klasický sata disk?

dle modelu rychlé disky SSD (až PCIe NVMe), vysokokapacitní HDD, nebo jejich kombinace

má nějaký nvme menšího formátu, chce prolézt manuál, jestli se tam vleze m.2 disk velikosti 2280. tady mají přehled variant, otázkou je chlazení nvme.

protože notebuk skládá dohromady výrobce, má vyzkoušené, že procesor tu grafiku utáhne. Ryzen 5 4600H je bez problému.
chladicí podložka má minimální význam, nic nezachrání.

jinak koukám, že datart bývá už asi tradičně nejdražší.

Dobrý den děkuji moc za odpovědi,

ještě že otravuji, je to hodně peněz a rád bych vybral v cenové relaci pokud možno to nejlepší ještě jsem se díval na větší notebooky, našel jsem MSI https://notebooky.heureka.cz/msi-gf75-thin-9sd-057cz/specifikace/#section Líbí se mi GTX1660ti, I5 9300 a 17" tělo, tak si myslím že by na tom mohl být lépe s chlazením, nevýhodu vidím v paměti 8gb (1x8GB) ale to by se mohl přikoupit jeden 8GB modul navíc. Co se týče disku, tak si myslím že by do budoucna šel také přikoupit (500gb se mi zdá na hry málo). Nečastější hry LoL, Overwatch, GTA 5. Z těch náročnějších Call of duty Modern warfare, red dead redemtion 2. Detaily nemusí bejt maximální, stačí když hry pojedou bez sekání. Jenom bych byl rád za potvrzení, jestli se dá přidat SATA SSD (hlavně kvůli ceně) popřípadně M.2(jestli se musí celé vyměnit nebo stačí další přidat). Zde jsem našel kompatibilní disky https://www.crucial.com/compatible-upgrade-for/msi-(micro-star)/gf75-thin-9sc Děkuji moc za Váš čas.

Líbí se mi GTX1660ti, I5 9300 a 17" tělo, tak si myslím že by na tom mohl být lépe s chlazením

to dává smysl.
hry nehraju, vadí mi tento způsob trávení existence, teddy nejsem kámoš herních notebuků, ale toto jde.

k dalším specifikacím: https://www.msi.com/Laptop/GF75-Thin-9SX-GTX/Specification
ram:

DDR4-2666 Memory Type, 2 Slots Number of SO-DIMM Slot, Max 64GB Max Capacity

disky:

1x M.2 SSD Combo slot (NVMe PCIe Gen3 / SATA)
1x 2.5" SATA HDD

nevím přesně co to je combo slot, snad volitelné umístění m.2 disku (asi jen v režimu ahci/sata) a klasického sata disku.
přesněji to bude v manuálu: https://download.msi.com/archive/mnu_exe/nb/17F3_v1.0_Czech.pdf