Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM a HDD upgrade v starom NB

Kamos sa rozhodol pre RAM a HDD upgrade v starom NB, este dufa ze mu nejaky cas vydrzi na office, internet a pod.
Momentalne tam ma Samsung 4GB (2x2GB) PC3-8500 DDR3-1066MHz P/N M47185673EH1-CF8 RAM. Otazka je, tieto pamate funguju iba v paroch, alebo mozem (ak zozeniem) tam dat namiesto jednej 2GB pamate dat 8GB?
Co sa tyka HDD, ma tam 500GB Serial ATA, predpokladam ze akykolvek Serial ATA SSD by tam mal ist.
Jedna sa o notebook Dell Vostro 3300 s win 7 asi tak 9-10 rocny.

vidím tady nesouhlas, tak ještě jednou a pomalu:
znám člověka, co si spouští seznam, veškeré url odlkazy zadává do vyhledávání seznam, postupuje levým myšem po těch odkazech a zase postupně se v tom prohlížeči vrací, aby do seznamu zadal nový odkaz.
člověk s tímto jediným otevřeným oknem asi nepocítí velikost prohlížeče, kam až se dokáže roztáhnout při používání s 10-20 taby.

závěr:
běží mi nějaký w7+, nějaký office a potřebuju si neustále něco dohledávat na netu. chťa nechťa, při celodenní práci je těch 4gb málo.

a jedno přirovnání:
dostali jsme kancelářský pc, bez office, nikdo nesurfoval, nej systém s nejpotřebnější komprimací paměti co kdy m$ ve w10 vymyslel. zato firemní antivir a nějaké firemní kraviny a povinné aktualizace.
co třetí pokus o zapnutí vedl k 100% vytížení cpu = totální zatuhnutí, jak zrovna zareagoval prefetch. stačil upgrade ram na 8gb, upgrade nestíhajícího 2jádra na 4 (dělo i5-2400), výměna pomalého hdd za ssd - a už se dá na ten pc normálně přihlásit.
zkoušet na původním trusu ještě surfovat ve více než 2 tabech bylo zcela absurdní.

Paměť nemusí být v párech.

Jenom je nutné pohlídat, jakou maximální velikost můžeš použít do jednoho slotu - viz manuál:
https://downloads.dell.com/manuals/all-products/esuprt_laptop/esuprt_vostro_notebook/vostro-3300_setup%20guide_cs-cz.pdf

Paměť
TypDDR3 SDRAM na frekvenci 1066 MHz
Konektory paměťových modulů - Dva sloty SODIMM
Kapacita paměťových modulů - 1 GB, 2 GB nebo 4 GB
Minimální paměť - 1 GB
Maximální paměť - 8 GB
POZNÁMKA: Paměť větší než 4 GB dokáží využít pouze 64bitové operáční systémy.

Takže nemůžeš použít jeden 8GB modul, ale maximálně 2x4GB.