Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vega56 asus, vysoké teploty

Zdravím,

Vlastním GK vega 56 asus strix, v poslední době jsem si našel čas na to hrát nějaké náročnější tituly a objevil se problém, že teplota na VDDC VR dosahuje až 120°C, nepomáhá ani nechat větráky na 100%, teplota jádra nikdy nejde přes 60°C, airflow v case mám dle mého dobrý.
Na redditu jsem zjistil, že konkrétně tyto karty tento problém mají a že není problém to “fixnout”, nicméně všude používají Thermal Grizly minus pad 8 120x20x3mm, takovýto pad jsem bohužel v žádném českém eshopu nenašel a s dopravou ze zahraničí je cena šíleně vysoká. Proto bych chtěl poradit, zda existuje nějaká alternativa, popřípadě kdyby někdo věděl kde bych tento pad mohl sehnat. Výměna už pak není náročná.

Předem děkuji za jakoukoliv reakci.

- karta již není v záruce

Mám ref Vega56(bios64) OC HBM 1100MHz, chladič Morpheus II

https://ctrlv.cz/lB0Z

Teploty kaskády mám 97C, ale měl sem zaprášenej chladič, tam stačí malinko prachu a je to +10C

Mám jí podvoltovanou stav P6,P7 ... 1,100V
--------------------------------------
Podvoltuj a vyčisti chladič GPU

Test - power limit scaling
https://ctrlv.cz/jd6m

Time spy
https://ctrlv.cz/Sw9B

---------------------------------
Ukaž svoje screeny + GPU-Z/sensors-max

Ono u této karty je přímo problém, že je špatně navržený chladič, v oblasti napájecí kaskády je jeden čip úplně holý. Dám sem příspěvek z redditu, kde pouhou výměnou padu klesly teploty o 30°C :)
strix_vega_fixing_the_horrendous_vrm_heat
Heat pad jsem objednal k tomu zároveň i teplovodivou pastu od Thermal Grizly (Kryonaut) a uvidím jak to bude vypadat po výměně.

jinak info, kartu jsem ladil a se spotřebou jsem na 180W při maximálním zatížení.

Tak jsem provedl výměnu thermal padu a při tom jsem i vyměnil teplovodivou pastu.
Původní teploty po 4 hodinách hraní Witcher 3 (ultra 1440p) [250W GPU Power]
GPU (core) 76°C
Memory 89°C
VDDC VR 110°C
MVDD VR 96°C

Core clock 1685Mhz
Memory clock 925Mhz

Teploty po výměně stejná hra, také 4 hodiny [250W GPU Power]
GPU (core) 59°C
Memory 61°C
VDDC VR 89°C
MVDD VR 86°C

Core clock 1685Mhz
Memory clock 925Mhz

Použil jsem tedy ThermalGrizly minus pad 8 - 3mm tloušťka
A jako teplovodivou pastu jsem použil Thermal Grizly Kryonaut.

Teď ještě zkusím si trošku pohrát s napětím a takty.

Výměna byla celkem jednoduchá.

Takže všem díky za vaše rady :)