Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je single Chanel ram brzda systému?

Nedávno jsem tu řešil problém s touto sestavou.

RX 5600 XT a I5 9400F. Problém byl takový , že třeba ani novou Mafii jsem nerozjel nad 50 fps.

Měl jsem jenom 8gb ramky (jeden slot).

No Dokoupil jsem dalších 8gb a nárůst výkonu byl opravdu obrovský.

V Mafii, Hitman 2 a nebo BF5 nárůst až o 30-50fps!

Zajímalo by mě jestli to bylo pouze "8gb paměti" a nebo spíše že to byl single Chanel?

Jak to vůbec funguje? Nečekal jsem, že ramka zde mít takový vliv na herní výkon.

náročnost her na ram neznám, nehraju, vygooglíš si nebo to rovnou udává dealer.
intel neumí dobře využít šířku sběrnice, u něj je skoro jedno jestli single nebo dual channel.
je proto možné, že tě hlavně omezovala ram.

No Dokoupil jsem dalších 8gb a nárůst výkonu byl opravdu obrovský.

dyť to píšeš! prostě ten možná přetížený krám konečně přestal swapovat.
nepoužíváš nějaké výkon zbytečně ubírající svinstvo? vir, antivir - stejná svoloč.