Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s taktováním

Dobrý den, Na svém PC s ryzenem 5 2600 grafika rx 480, na základní desce gigabyte b450m DS3H, podle desky lze zvýšit takt ramek na 3200+ ale neleze se dostat ani na tento takt, ramky jsou HyperX Fury 3466
Napětí jsem zvýšil na 1.35 a ani tak
Budu rád za rady děkuji

Je to hodně levná základní deska.
Máš nastaveno A-XMP a podtaktoval si na 3200MHz ?

na R5 2600 + MSI B350M-PRO VHD(deska za 2000,-) sem se dostal 3466MHz 1,360V - ProcODT 53, RttPark 60
-----
Co je to za ramky, nejsou to 3466 cl 18 ?
3466 cl18 = 10,38ns

Také mám otázku, co od toho čekáš ? Podle sestavy by jsi chtel zazračně zvýšit FPS ?
OC provádíš přes BIOS nebo nějaký program ?
RAM jsou Single nebo Dual-Rang ?

podle desky lze zvýšit takt ramek na 3200+

Ryzen 5 2600 podporuje oficiálně 2933MHz DDR4, vše nad 3000 už dochazi k přatáčení interních hodin procesoru proto jde někdy zaznamenat lepší výkon kvůli vyššímu taktu, ale za možnou cenu stability.
Že někomu 3200 (DOCP) funguje, nezaručuje že to tobě půjde taky, auto X.M.P profily nikdy nezarili stabilitou. Vše záleží od určitého CPU, chipsetové sady. Universální nastavení hodnost neexistuje.
Nech 2933MHz pro stabilní chod a máš klid, popřípadě si spíš pohrej s Latency jak Hz.

Může se hodit :
DRAM Calculator for Ryzen https://www.techpowerup.com/download/ryzen-dram-calculator/