Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nákup elektroniky priamo z USA

Dobrý deň, nemá niekto skúsenosť s nákupom elektroniky priamo z USA? Potrebujem ale objednať niečo čo u nás neide momentálne kúpiť a taktiež je to za dobrú cenu. Ide o elektroniku v oblasti audio presnejšie od tohto výrobcu https://www.schiit.com/ ktorý má síce aj v EU distribútora ale aktuálne tam nemajú to čo potrebujem. Produkty v celkovej sume 218 USD a poštovné uvádzajú 82 USD takže celkovo za 300 USD. Aké dodatočné dane a clá sa platia aktuálne v prípade dovozu z USA? Ak má niekto skúsenosť tak vopred ďakujem za radu.

Řešení:

Objednal jsem si kdysi z USA takové relaxační "šumítko", protože to nikdo jiný neprodával. Zaplatil jsem předem kartou a asi za 3 týdny mi přišlo od České pošty info, že mám na celní poště zásilku z USA a je třeba provést celní řízení a že to buď můžu udělat sám, což je dosti složitá záležitost, nebo za poplatek pár stovek to udělají za mě. Samozřejmě jsem toho využil, tak mi poslali k podepsání plnou moc, musel jsem jim přesně popsat, co v zásilce je a poslat i fotky zboží, fakturu, atp. Čím více dokladů o zboží se jim pošle, tím lépe, protože pokud by jich bylo málo, tak by to spadlo někam do celního skladu k dalšímu šetření, což by zabralo týdny. Doklady jim stačily a do dvou týdnů mi přišlo avízo o zásilce uložené na poště. Tam jsem zaplatil clo + poplatek za zastoupení poštou a bylo to.

Jak to funguje na Slovensku nevím, ale snad tam pošta funguje podobně, tak by to měla také nabízet. Jestli to tak je, jaké je clo a poplatek za zastoupení si už musíš vygooglit.

Treba k tomu ale dodať jeden dôležitý fakt - do Európy sa dodávajú z USA pre napätie 230V/50Hz. V USA však je napätie (podľa štátov) 110/120V 60Hz. Takže priame zakúpenie môže spôsobiť, že po zapojení do NAŠEJ siete to US zariadenie jednoducho ZHORÍ. A nebude ani zariadenie, ani $.

DAC ide len do USB a AMP má v popise "AC Adapter: Europlug, 230V" takže v tomto nieje problém.
Ako tak teraz čítam tak bude možno lepšie počkať kým to bude mať skladom dodávateľ v NL kde budem platiť trocha vyššie ceny za samotné produkty ale oveľa nižšie poštovné a kedže je to členská krajina tak ani daň ani clo by som platiť nemal.

To rušenie sa šíri po cestičkách plošáku zv.karty, alebo čohokoľvek pripojeného cez USB. Nejaký kábel za desiatky tisíc to nezachráni a to ani vtedy ak má navlečený feritový valček. Vadí to všetkému, čo má veľkú citlivosť ako DAC, alebo rôzne prijímače. Ostatným veciam, ktoré pracujú na úrovni bitovej logiky to nevadí. Zv.zariadenia ako napr.receivery sa doporučuje prepájať s počítačom opticky. Je zaujímavé, že práve pri USB DAC sa zabúda na to, že je to dosť dôležité.

Objednal jsem si kdysi z USA takové relaxační "šumítko", protože to nikdo jiný neprodával. Zaplatil jsem předem kartou a asi za 3 týdny mi přišlo od České pošty info, že mám na celní poště zásilku z USA a je třeba provést celní řízení a že to buď můžu udělat sám, což je dosti složitá záležitost, nebo za poplatek pár stovek to udělají za mě. Samozřejmě jsem toho využil, tak mi poslali k podepsání plnou moc, musel jsem jim přesně popsat, co v zásilce je a poslat i fotky zboží, fakturu, atp. Čím více dokladů o zboží se jim pošle, tím lépe, protože pokud by jich bylo málo, tak by to spadlo někam do celního skladu k dalšímu šetření, což by zabralo týdny. Doklady jim stačily a do dvou týdnů mi přišlo avízo o zásilce uložené na poště. Tam jsem zaplatil clo + poplatek za zastoupení poštou a bylo to.

Jak to funguje na Slovensku nevím, ale snad tam pošta funguje podobně, tak by to měla také nabízet. Jestli to tak je, jaké je clo a poplatek za zastoupení si už musíš vygooglit.

Vďaka všetkým za rady.

Počkám kým to bude mať skladom https://www.schiit-europe.com/
Poštovné tam má byť 18€ a žiadne ďalšie poplatky ani nič iné už doplácať nebudem pretože to pôjde z NL.

Problém s 230V vôbec nieje, Schiit ráta aj s predajom na EU trh takže je zariadenie pripravené aj pre našu sieť, stačí vybrať pri objednávke správny typ adaptéru.

S tým rušením som to nepochopil. Aké rušenie? Mal som už kedysi Schiit Stack kde to tiež išlo do USB a žiadne rušenie som v slúchadlách nepočul. Mne to skôr príde že sa niektorý "nadšenci" ženú za parametrami a špecifikáciami. Mne ide čisto o zvuk a z ohlasov na nete je zrejme že Schiit Modi 3 a Magni 3 je výborná voľba. Netvrdím že žiadne rušenie nieje. Rušenie je úplne všade ale ak to nemá vplyv na výsledok tak to je irelevantné.

Ako alt. voľbu som ešte našiel https://www.auneaudio-europe.com/product/aune-x1s-pro-dac-es9038q2m-headphone-amplifier-32bit-768khz-dsd512-silver/ ktorý sa dá kúpiť za 268€ priamo u nás.
Z recenzií to vyzerá že kvalitou to bude podobné ako ten set od Schiitu len AMP je tam slabší.