Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Procesor plus Doska

Zdravíčko, chcel by som Vás poprosiť o radu. Chcel by som upgradnúť procesor, lebo vo väčšine prípadov mi vôbec nestíha.. Grafika vyťaženie väčšinou okolo 60-70% a procesor ide na 100% a mám potom problém s tým, že mi napríklad pri hrách dropnú fps takmer na 0 a potom to chvíľu ide dobre a zasa rovnaký problém (možno to je tým, že má len 4 jadrá).. Tým pádom bude pravdepodobne potreba vybaviť aj novú dosku.. Poprípade ak by to vyšlo možno by som skúsil aj RAM s vyššou rýchlosťou dokúpiť.. Na PC sa hrajú prevažne HRY, takže zostava je mierená primárne na hranie

GPU: MSI 1070ti
CPU: i5-6600
Doska: Motherboard H170A GAMING PRO
Zdroj: 650W
RAM: 4x4GB 2133 mHz
WIN: Windows 10

Cena neviem ako sa pohybuje moc to nesledujem keďže ani neviem ,či sa teraz oplatí skôr AMD, či Intel.. Možno CPU, Doska ak by bolo do takých 500€ plus mínus by bolo fajn. Poprípade ak by bolo potreba zlepšiť aj RAM by som uvažoval podľa toho koľko € ostane po dokúpení toho CPU a dosky.
Za rady vopred Ďakujem

Do tvoji desky nema smysl shanet cpu v bazaru.
Větší vykon nez tvuj cpu ma dnes i 10100f za 2300.
Většina lidi to nevi tak bych desku, cpu a ram komplet hodil na bazos.130 e vyvolavacka?

Ram si teoreticky muzes nechat ale je lepsi koupit za cca 80e rychlejsi.
Procesor bych volil intel od 10600k nahoru nebo ryzen 5600x

S osmijadrem - 10700k / 5800x bude cena asi vyssi okolo 600/650 e.
To ale odhaduju z hlavy podle nasich cen.

1070Ti cca 1080 cca Vega, ten výkon je na jedno brdo

Ryzen 5 3600 by ti bohatě stačil, vzal bych klidne Ryzen 5 5600X + nějakej dobrej chladič CPU

https://www.alza.sk/amd-ryzen-5-5600x-d6205102.htm
https://www.alza.sk/asus-tuf-gaming-b550m-plus-d5868851.htm

Ramky bych podtaktoval na 3800MHz a pořádně utáhnul časování 14-14-14, rychlý ramky = víc FPS ve hrách
https://www.alza.sk/patriot-viper-4-blackout-series-16gb-kit-ddr4-4400mhz-cl18-d6129132.htm

Časem bych koupil Radeon RX 6xxx, zapnul bych v biosu AMD Smart Access Memory
https://diit.cz/clanek/kolik-vykonu-pridava-amd-smart-access-memory

A máš dělo.

Asi sem mimo tvůj rozpočet, tady sou levnější ramky
https://www.alza.sk/patriot-viper-steel-series-16gb-kit-ddr4-3600mhz-cl17-d6100666.htm

Ten ryzen 5 5600x sami celkom páči, lebo procesor tento mi odporučili viacerí.. ČO sa týka rozpočtu našiel som si kupca na staré diely čo vymením, takže by som sa mal asi zmestiť do 600€ plus nejaké drobné.. Ale nikde ten procesor neviem ešte kúpiť.. Ešte len bude vychádzať, alebo vyšiel len tu ešte nie je? Ani na Heureke ho neviem nikde nájsť a Alza mi vypisuje len "tešíme sa". A ak by bolo možné vedeli by ste mi potom hodiť aj nejaký ten chladič na to? Vopred Ďakujem

R5 5600X se čaká na další várku, až se naskladní, se po nich v obchodech jenom zaprášilo.

Chladič nevim, R5 5600X má box chladič, tak chladič kvůli nizským teplotám nemusíš brát hned.

minimálně
https://www.alza.sk/silentiumpc-fera-3-he1224-d4076308.htm
"Určené pre procesory s TDP až 180 W"
-
Vzal bych klidně lepší chladič, pre procesory s TDP až 210 W. Protože čím budou teploty CPU nižší, budou takty CPU vyšší

Dobre našiel som obchod kde mi to dokonca vedia vybaviť bez DPH (zoberiem na firmu), takže zoberiem asi to čo ste písali ten R5 5600x, ASUS TUF, RAMky teda môžem kúpiť hentie 4400mhZ, len neviem jak sa tam "uťahuje časovanie", ale ak to nie je žiadny zložitý proces hádam by som to zvládol. A chladič si pozriem podľa Alzy čo tam je to "príslušenstvo" hádam tam nájdem nejaký čo bude vyhovovať.