Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Antivírus na MacOs

Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom bezplatných a dobrých antivírusových programoch pre operačný systém MacOs. Mám MacBook pro 13, je možné zadarmo nainštalovať a používať AVG alebo Avast? Nechcem za to mesačne platiť. Ďakujem.

Pro MacBook jestli opravdu AV potrebujes zkus Bitdefender nebo Intego MAC. Trochu minimalistické GUI, ale HW požadavky ma akceptovatelné. Intego MAC je možná jen trochu citlivější a otravnejšï na zobrazování alertů.
(100% zdarma & efektivní, to už tam radeji nedávat žádný)

Kdybych si musel vybrat mezi Avastem a AVG, tak raději AVG. Před lety jsem testoval oba a AVG mi přišel méně náročný na systém.
Verze zdarma existuje - AVG Free (mají tam i verzi pro MAC).
Nějakou základní ochranu to zabezpečí, pokud občas klikáš i na věci, na které by se obecně klikat nemělo.

už pár let je avg totéž co avast, avg má jen starý vzhled, který uživatelé znají.
jedněmi z nejzbytečnějších shitů mezi antiviry jsou tím pádem oba, není mezi nimi rozdíl.

podle mě užitečnější ochranou je nějaký antispyware, protože nákaza se na mac může šířit přes prohlížeč: jako doplněk chrome nebo jako javascript. nevím jestli je něco funkčního pro mac.
ale tazatelka považuje vřelé doporučení "neinstalovat" jako navážení se do ní. já na nesmyslné reakce nejsu zvyklý a nebaví mě to.