Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nenaskočí BIOS

Zdravím všechny, sestavil jsem si doma PC s R7 5800X a Asus x570-e deskou a po zapnutí PC se mi zobrazí výzva k zmáčknutí F2 nebo DEL, ale ani jedno nefunguje. Četl jsem nějaké fóra, kde psali zkusit jinou klávesnici. Zkoušel jsem 2, obě se rozsvítí ale nereagují na del nebo F2. Vyresetoval jsem CMOS, zkusil jiný monitor, prohodil jsem RAM moduly, ale ani jedno nezabralo, nevíte co s tím? Nemohl jsem třeba špatně zapojit cpu? Nebo to by se ani nezobrazila ta úvodní obrazovka s výzvou zmáčknout DEL nebo F2.

Za případné odpovědi/rady předem děkuji.

Zkoušel jsi klávesnici zapojit do USB 2.0 ?
(nebo se alespoň pokus nepoužívat USB 3.0 nebo USB na čelním panelu, popripade pouzij port PS/2)

Nemohl jsem třeba špatně zapojit cpu?

Protože ta sestava ještě nikdy nefungovala ? Stavěl jsi to sám nebo !?
Jestli ano, tak začni aktualizací mikro códu Agesa v2 BIOS.

prohodil jsem RAM moduly, ale ani jedno nezabralo

Tu RAM zapoj jen jednu a nech zapojen jen ten disk, kam chceš instalovat OS.

Učit se můžeš na počítačích ze sběrného dvoru, na něčem, co když zničíš tak nemá tak hrozné následky.

To stáhnu někde a na internetu na jiném pc a nahraju to do USB Flashky a vložím do té nové sestavy?

V podstatě ano. O jaky jde přesně model základní desky ? Prime, Strix, ROG ?

Ten BIOS jsi resetoval jak ? Zkoušel jsi vytáhnout na pár minut CMOS baterku ze základní desky ? Reset přes RSt pins?
Jestli je to CPU spravne nainstalované a v socket vsunuté musíš vidět ty.

Jestli vše ověřené, a stále nefunkční tak :

BIOS :
https://rog.asus.com/motherboards/rog-strix/rog-strix-x570-e-gaming-model/helpdesk_bios/

Postup jak na update BIOS pomocí "FlashBack" USB portu (bez potřeby CPU) :
https://www.asus.com/support/FAQ/1038568/

Tak jsem provedl ten flash biosu a naskočilo to, děkuji moc za pomoc a rady. Sice mi pak ještě dělala problém instalace win10 protože to nechtělo najít USB Flashku se médiem, ale když jsem zkusil naformátovat jinou, tak už to šlo. Každopádně, je to v pořádku díky moc.