Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ne uplny vytizeni cpu AMD FX-6300 a gpu GTX 1650 SUPER

Zdravim,
3 dny zpatky jsem si poridil lepsi grafickou kartu - GeForce GTX 1650 SUPER, abych si zahral narocnejsi hru jako treba je RUST, Unturned.. Nainstaloval jsem grafickou kartu, stahnul ovladace, nainstaloval windows 10 (predtim jsem mel 7), vsechno aktualizoval, nastavil cpu a gpu na vykon, aby vsechno jelo dobre.
Muj problem je v tom, ze pri hre nemuzu vyuzit 100% CPU a ani 100% GPU. Kdyz jsem na serveru (napriklad v Unturned), tak CPU je okolo 35-40% a GPU podobne okolo 34-46%. Ale kdyz jsem v menu hry a ne na serveru, tak najednou GPU naskoci na 95%. Nevim si uz rady. Zebych koupil blbou grafiku, ktera nesedi k starsim komponentum co mam v PC... ? Prosim o radu a predem dekuji.

GPU: AMD FX-6300 6-core processor 3.50 GHz
CPU: GeForce GTX 1650 SUPER
Deska: Gigabyte Technology Co. Ltd, Model:GA-78LMT-USB3 R2
Nainstalovana pamet RAM: 8 gb
WIN: Windows 10

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)
Změna předmětu, původně: ne uplny vytizeni cpu a gpu (host)

hra Rust nesplnuješ min požadavky na CPU
https://systemreqs.com/cz/hra/rust
------
Zkontroluj teploty CPU v programu HWmonitor, CPU musí být v zátěži pod 70C, nad 70C se CPU podtaktuje na 1400MHz(je to jeho ochrana) = nižší výkon
https://www.instaluj.cz/hwmonitor

Test teplot CPU, 20minut - do 20minut stoupají teploty
Aida64/test stability
https://ctrlv.cz/uBbV
tvoje CPU nakrmí max GTX 1050, GTX 1650 SUPER se jenom fláká, nepojede na plný výkon, brzdí jí FX6300

FX Buldozer nebyly na hry dobře optimizované. Stejný problém budeš mít třeba i ve hrách jako Arma III.
Dřív se i k OctoCore FX 83** neosazovalo nic výkonnějšího jak R9 380X protože byl bulldozer pro výkonnější GPU moc velký bottleneck.