Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nova zostava MAINBOARD?

Zdravim,
Potreboval by som odporucit nejaky kvalitny zaklad na buduce hracske PC. Momentalne bude sluzit iba na NET, filmy a Solitaire. Takze potrebujem poradit hlavne s doskou pod Ryzen (zrejme B550-ku). Zdroj, bednu a SSD+HDD mam starsie. A nejaky procak s integrovanou GPU kupim na bazosi(najskor 2200G alebo 3200G, podla toho, aky bude doska podporovat). Pamate si vyberiem sam, nieco 3800/cl16. Cena nie je rozhodujuca, ale zasa nepotrebujem ziadny HighEnd, zlata stredna cesta s dobrym chladenim a kvalitnymi suciastkami, s dobrym pomerom cena/vykon.
DIK

Nejlevnější použitelná deska B550, má chladič VRM
CPU support nemá napsanej, jenom RYZEN 5000 Series/ 4000 G-Series/ 3000 Series Desktop Processors
https://www.asus.com/us/Motherboards/TUF-GAMING-B550M-PLUS/specifications/

https://www.alza.sk/asus-tuf-gaming-b550m-plus-d5868851.htm
---------------------------------------
CPU support MSI B550
https://www.msi.com/Motherboard/support/MPG-B550-GAMING-PLUS#support-cpu

--------------------------------------
Nevim, Ryzeny 2200G 3200G nejsou podporovaný v B550

Situacia je takato.
Dcere sa paci tato bedna
https://pc.bazos.sk/inzerat/116582552/predam-exkluzivny-pc-case-z-kovu-a-skla-234kg.php
Tak jej ju chcem kupit a preniest tam komponenty z PC co uz mame doma. PC3 z mojho profilu:
Asus P8Z77 M LE, I7 3770S (Noctua NH-C12P SE14)
16GB DDR3 1600MHz CL10
WB Blue 250GB+2000GB WD Ultrastar+2000GB FireCuda
EVGA GTX 1060 SC 3GB
Seasonic Focus Plus 550 Gold
Thermaltake DH101
LG 29UM65
A ten komp jej chcem dat do izby, teraz je v obyvacke a je to taky spolocny komp pre mna moju mamu a pre dceru (chalani maju kazdy svoj).
Kedze by som jej rad doprial v izbe sukromie a izba je v podkrovi a mojej starsej mame sa asi nebude chciet moc trepat kvoli FB a Solitairu do podkrovia, tak som sa rozhodol do ostavajucej bedne Thermaltake DH101 zostavit PC na zakladnej doske, ktoru potrebujem odporucit. Rozhodne teraz nebudem kupovat ziadnu graficku kartu. Celu rekonstrukciu dokoncim, ked budu dostupne normalne grafiky za normalne ceny a komponenty pojdu nazad do Termaltake DH101 a do tej cervenej obludy veci co kupim neskor, (CPU, GPU). Takze dosku som premyslal taku, aby bola aj na nejaky buduci upgrade, CPU jej tam premyslam najskot R5 3600. Ale to budem kupovat az s GPU, takze najskor po Novom roku, ked sa to na trhu GPU trocha utrasie. A pocitam aj s tym, ze ta zostava s i7 (hlavne doska) tu nebude s nami vecne. Tak potom by som pod ten 2200G/3200G kupil iba dosku a mame by to stacilo(proste to CPU by pockalo v sufliku na neskorsie vyuzitie).

1) které B450 desky opravdu dostanou podporu Ryzen řady 5000 se zjistí až v lednu
2) Asus oznámil celou řadu B450 II která bude Ryzen 5000 podporovat
http://www.ddworld.cz/aktuality/zakladni-desky-mb/b450-desky-nekonci-asus-aktualizoval-celou-radu-uvadi-b450-ii-series.-podporuji-nove-zen3.html
očekával bych je v prodeji do dvou týdnů.

3) doporučil bych MSI B450 TOMAHAWK MAX který je třeba zde za totalsuper cenu
https://www.tsbohemia.cz/msi-b450-tomahawk-max_d334097.html?utm_source=heureka&utm_medium=srovnavac&utm_campaign=Elektronika+%7C+Pocitace+a+kancelar+%7C+Pocitacove+komponenty+%7C+Zakladni+desky&utm_term=334097
deska má 32mbit bios takře podpora ryzen 5000 je skoro jistá

4) chybu podle mě neuděláš s ASUS TUF řadou případně ROG STRIG
ASUS TUF B450-PLUS GAMING https://www.alza.cz/asus-tuf-b450-plus-gaming-d5363070.htm
pokud MSI nechceš